0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dreamhack Master Malmö 2016’da Şampiyon Ninjas in Pyjamas!

MLG Columbus 2016'dan sonra Fnatic'te Olofmeister'ın yaşamış olduğu sakatlık sonrasında turnuvada yer alamayacaklarını açıklamasından sonra Natus Vincere'den GuardiaN'ın da bileğinde yaşadığı sakatlık nedeniyle turnuvada oynamayacağı açıklanmıştı. Bu iki haber sonrasında Dreamhack Masters Malmö 2016'ya olan ilgiyi azalmıştı.

Ancak turnuvada bazı takımların sergilemiş olduğu sürpriz performans yeniden ilgiyi toparlamayı başardı. MLG Columbus 2016'da zafere ulaşan Luminosity Gaming'in ve yine MLG Columbus 2016'da Yarı Final'e çıkma başarısı gösteren Astralis ve Team Liquid'in turnuvaya daha grup aşamasından veda etmesi, TyLoo'nun Çeyrek Final görmesi, GODSENT'in ve uzun zamandır gruplardan çıkma başarısı gösteremeyen Team EnVyUs'ın Yarı Final'e çıkması sürpriz performanslar olarak göze çarptı.

Gruplarından başarıyla çıkan, Mousesports, TyLoo, Natus Vincere, GODSENT, Team Dignitas, Ninjas in Pyjamas, Virtus.Pro ve Team EnVyUs takımları arasında Natus Vincere şampiyonluğa en yakın takım olarak görülüyordu. Özellikle de sakatlığını atlatan GuardiaN'ın turnuvaya Playoff aşamasında dahil olacağı da açıklanınca buna kesin gözüyle bakıldı.

Nitekim Na'Vi, turnuvanın sürpriz takımları TyLoo ve Team EnVyUs takımlarını 2-0'lık skorlarla rahat geçerek Final'e de kalmayı başardı. Diğer finalist, Çeyrek Final'de Virtus.Pro'yu 2-0 ile geçen, Yarı Final'de turnuvanın bir diğer sürpriz ekibi GODSENT'i çok zorlu bir karşılaşmadan sonra 2-1 yenmeyi başaran NiP oldu.

Final aşamasına kadar olan performanslar baz alındığında genel görüş Na'Vi'nin şampiyonluğa ulaşacağı yönündeydi. Ancak Pijamalı Ninjalar buna izin vermedi. Yarı Final'de sergiledikleri performansın aksine oldukça oturaklı bir performans sergileyen ekip, rakibinin seçtiği ilk harita Dust 2'de, Na'Vi'nin de hatalarını değerlendirip 16-14, kendi seçtikleri Cobblestone haritasını da yine 16-14 kazanarak 2-0 ile kendi evlerinde şampiyonluğa ulaştı.

Uzun zamandır ilk üçten uzakta kalan Ninjas in Pyjamas, kendi evlerinde düzenlenen Dreamhack Masters'da şampiyonluğa ulaşarak kupa ile hasret gidermiş oldu. Na'Vi, DreamHack Open Cluj-Napoca 2015'te elde ettiği ikincilik ve DreamHack Leipzig 2016'da elde ettiği şampiyonluktan sonra DreamHack Masters Malmö 2016'da yine ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Dreamhack Masters Malmö 2016

Dreamhack Masters Malmö 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.