0
28 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dünyanın İlk 7/24 Yayın Yapan eSpor Kanalı Duyuruldu!

Elektronik Sporlar sektöründe önemli bir mevkiye sahip olan İsveç merkezli firma Modern Times Group (MTG) geçtiğimiz dönemlerde ESL, ESEA ve Dreamhack'i bünyesine katarak büyük bir yatırıma imza atmıştı. Firma yatırımlarını bununla sınılamayacağı yaptığı duyuru ile gösterdi.

ESL üzerinden açılacak olan eSportsTV adı altında açılan yeni bir kanalla birlikte dünyanın ilk 7/24 yayın yapan eSpor kanalı eSpor takipçilerine duyuruldu. Mayıs ayında yayın hayatına başlayacak olan kanak ilk olarak Baltık ve İskandinav bölgelerinin ülkelerinde yayın yapacak. Daha sonrasında firma kanala olan yatırımları güçlendirip, global seviyeye ulaşmayı amaçlayacak.

Kanal'ın içeriği ESL'in yanı sıra ESL'in yayın ortakları olan Twitch, Azubu, Hitbox ve Yahoo ile aynı olacak. Böylelikle dünyanın ilk eSpor televizyon kanalı da yayın hayatına başlamış olacak.

Bildiğiniz gibi Amerika'dan Turner kanalı da turnuva bazında televizyonda bir eSpor yayıncılığı gerçekleştirecek. Yakın zamanda MLG'i satın alan Activision Blizzard'ın da televizyon ve yayıncılık ile ilgili çalışmalarla karşımıza çıkacağı söylenmekte.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.