0
13 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

EA’den Haftalık eSpor Turnuvaları Duyurusu!

EA Play kapsamında gerçekleştirilen konferansta konuşan EA Operasyon Şefi Peter Moore, EA'in geliştirdiği spor oyunları olan FIFA, Madden NFL, NBA Live, NHL ve diğer oyunların serileri için dünyanın gelişen sektörleri arasında yer alan eSpor konusunda yeni bir girişim başlattıklarını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre EA, belirttiği oyunlarda haftalık olarak turnuvalar gerçekleştireceklerini belirtti. Bunun yanı sıra Espor arenasına sağlam girmek için çalışmalar gerçekleştiren Electronic Arts, EA Play'de üç yeni turnuva serisini duyurdu. Bunlar EA Challenger, EA Premier ve EA Major.

Peter Moore, yaptığı açıklamada EA'in topluluğa kendi turnuvalarını düzenleme yetkisi vereceği ve bu şekilde gerçekleştirilen turnuvalar yakın mercek altına alınarak, ilerleyişin ne yolda olduğu takip edilecek. Bu turnuvalar EA Challenger serisi altında toplanacak.

EA, oyun dünyasının hem içinden hem de dışından katılacak olan ortaklarla birlikte gerçekleştireceği turnuvaları EA Premier serisi altında toplayacak. Bu turnuvalar aynı zamanda canlı yayın ile izleyicilere aktarılacak.

Son olarak da EA, kendi organize ettiği, tüm dünya üzerinden seçilen elit kesim oyuncuların büyük ödüller için mücadele edeceği turnuvaları da EA Major adı altında düzenleyecek. Hatta bunun ilk ayağı Los Angeles'ta EA Play organizasyonu kapsamında Madden NFL 16 şampiyonası ile gerçekleştirilecek.

Ayrıca EA, eSpor organizasyonlarının bu oyunlarla sınırlı kalmayacağını belirti. Turnuvalarla ilgili detaylar henüz paylaşılmadı. Hangi oyunların dahil olacağı, haftalık etkinliklerin nasıl olacağı gibi teknik detaylar konusunda bilgi verilmedi. Bakalım ilerleyen günler bizlere neler gösterecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

EA Operasyon Şefi Peter Moore

EA Operasyon Şefi Peter Moore'dan eSpor açıklaması
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.