0
01 Şubat 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

EA’in Büyük Turnuvası, Göründüğü Kadar Büyük Değil Mi?

FIFA serisinin geliştiricisi olan EA Sports yıllar sonra, eSpora olan ilginin yoğunluğu ile beraber FIFA Ultimate Team Championship Series'i duyurmuştu. EA Sports'un en büyük turnuvası olarak lanse edilen turnuvanın detaylarına bakıldığında görüldüğü kadar büyük olmadığı ortaya çıkıyor.

EA, tanıtım lansmanında $1.3 milyon ödül havuzuna sahip olacağı belirtilen turnuvanın aslında üç turnuva serinin toplam ödül havuzu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu ödül havuzuna oyuncuların konaklama, ikram ve uçak masraflarının da dahil olduğu belirtildi. Yani bu giderler düşüldükten sonra geriye kalan turnuva serisine ayrılan toplam ödül havuzu $800,000'a denk geliyor.

EA'in FIFA Ultimate Team Championship Series'i nasıl bir formatla ve nasıl bir ödül dağılımı ile gerçekleştireceği henüz bilinmiyor. Bunun yanı sıra daha önce gerçekleştirilen FIFA Interactive World Cup (FIWC)'ın ödül havuzu $20.000'dan $200.000'a çıkarıldı. Bu etkinlik yine aynı formatında devam edecek.

Ancak tabiki de EA'in bu girişimi  bir çok spor kulübünün bu alana yatırım yapmasını sağladı. Dünyanın bir çok liginden takımlar, FIFA turnuvaları için oyuncu arayışına girdi. Bu durum her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa da $1.3 Milyon olarak açıklanan havuzunun maliyetleri de içermesi can sıkıcı bir durum.

EA'in eSpora giriş yaparak hız kazanması doğru ancak, böyle göz boyamalar kullanmaması gerektiği de bir gerçek.

FIFA Ultimate Team Championship Series

FIFA Ultimate Team Championship Series

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.