0
23 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ECS Developmental League Duyuruldu!

Face.It ve Twitch ortaklığında gerçekleştirilen Esports Championship League'i destekleyecek bir gelişimsel lig daha duyuruldu. Yine aynı ortakların organize ettiği ECS Developmental League, asıl ligde yer almayan takımların mücadele ettiği ve kazananların asıl lige yükselmesini sağlayan bir lig olacak.

Avrupa ve Kuzey Amerika bölgeleri için ayrı ayrı düzenlenecek olan ligde sekiz takım yer alacak. Avrupa için bu sezona özel olarak, sezonu ilk sırada bitiren takım doğrudan ECS Season 2'ye katılma hakkı kazanacak. Çünkü Natus Vincere takımı ilk sezon devam ederken ligden çekilmiş ve doğrudan ligden düşürülmüştü. Ligi ikinci sırada tamamlayacak olan takım ise Dignitas ile ESC Season 2'ye yükselme maçına çıkacak.

Kuzey Amerika'da ise ilk sırayı alan takım Team Kaliber ile ikinci sırayı alan takım ise Echo Fox ile ECS Season 2'de yer almak için mücadele edecek. Ayrıca ECS yönetimi turnuva kuralları hakkında yeni bir karar açıkladı. Turnuvaya katılacak olan takımların yer haklarının kendilerine ait olduğunu, kadrodaki oyunculara bağlı olmadığını duyurdu.

Böylelikle geçen sezon ligde yer alan Luminosity Gaming, doğrudan ligde olma hakkını elde ederken, SK Gaming ve Fnatic'ten ayrılan ve GODSENT'e geçen oyuncular ECS Developmental League'de yer alacak.

Ligde yer alacak yedi takım belirlendi. Son takımlar gerçekleştirilecek olan açık elemeler sonucunda belirlenecek. Avrupada; GODSENT, Natus Vincere, Gambit Gaming, FlipSid3 Tactics, Team X, tRICKED eSports takımları, Kuzey Amerika'da; Immortals, Renegades, Selfless, SK Gaming, RONIN, ProspectsGG ve SofaKingGood takımlarının yer alacağı açıklandı.

ECS Developmental League

ECS Developmental League
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.