0
13 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ECS İkinci Sezon Önüzmüdeki Ay Başlıyor!

FACE.IT ve Twitch.tv ortaklığı ile düzenlediği Esports Championship Series'in ilk sezonu oldukça başarılı bir şekilde tamamlanmış ve İngiltere'de yer alan Wembley Stadium'da gerçekleştirilen Finaller sonucunda G2 Esports şampiyonluğa ulaşmıştı. Başarılı bir başlangıç yapan ligin, ikinci sezonu içinde hazırlıklar tamamlanmak üzere.

Önümüzdeki ay başlayacak olan yeni sezon ile birlikte ilk defa turnuvaya katılabilmek için açık elemeler gerçekleştirilecek. Her bölgede gerçekleştirilecek olan dört açık elemede şampiyonluğa ulaşan takımlarla birlikte davet edilecek takımlar bölgesel lige katılacaklar.

Altı hafta sürecek olan lig aşamasında ilk iki sırayı elde eden takımlar, ECS'in ilk sezonunda bölgelerinde son iki sırayı alan takımlarla Yükselme Serilerine çıkacak. Bu takımlar Avrupa'dan Na'Vi ve Team Dignitas olurken, Kuzey Amerika'dan da Echo Fox ile Team Kaliber oldu.

Bu eşleşmelerden galip çıkan takımlar ECS Bölgesel Liglerde yer alacak ve Finaller'e kalmak için mücadele verecek. Bunun yanı sıra organizasyonun yöneticileri 2017 yılı için çalışmalara da başlamış durumda. Daha kapsamlı canlı yayınların yanı sıra, ödül havuzunu da genişletmeyi düşünen yetkililer, çalışmalarını sıklaştırmış.

Görüldüğü üzere oldukça heyecanlı ve kapsamlı bir lig bizleri bekliyor. Sizce ikinci sezonda ipi göğüsleyen hangi takım olur? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Esports Championship Series

Esports Championship Series
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.