0
27 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ECS Season 1 Finalleri’nde Şampiyon Belli Oldu!

FACE.it ve Twitch.tv ortaklığında düzenlenen Esports Championship Series etkinliğinde ilk sezon finalleri geçtiğimiz haftasonu oynanan karşılaşmalar sonunda tamamlandı. Sekiz takımın dörderli iki grup olarak karşılaştığı etkinlik sonunda G2 Esports ekibi kupayı kaldırmayı başardı.

Grup karşılaşmalarında A grubunda yer alan takımlardan Luminosity Gaming lider olarak, G2 Esports ikinci olarak PlayOfflara yükselirken, Team Liquid ve Ninjas in Pyjamas takımları turnuvaya veda etti. B grubunda ise Fnatic lider olarak, TSM ikinci olarak PlayOfflara yükselirken, Cloud9 ve Astralis takımları turnuvaya veda eden ekipler oldu.

PlayOff aşamasında G2 Esports ekibi zoru başararak Fnatic'i 2-0 ile devirerek adını Final'e yazdırdı. Diğer Yarı Final eşleşmesinde Luminosity Gaming zorlanmadan Team SoloMid'i 2-0 ile devirdi ve G2 Esports'un Final'deki rakibi oldu.

Final karşılaşmasında G2 Esports ekibi Dust II haritasını 16-11, Overpass haritasını da 16-5'lik skorlarla alarak 2-0 ile turnuvanın şampiyonu oldu. Bu iki takım geçtiğimiz dönemde ESL ESEA Pro League Season 3 Finali'nde de karşı karşıya gelmiş, çekişmeli geçen karşılaşmada Luminosity Gaming 3-2 galip gelerek şampiyonluğa ulaşmıştı. G2 Esports, ECS Finali'ni kazanarak ayrıca rövanşı da almış oldu.

G2 Esports ekibi şampiyonlukla beraber $250.000'lık ödülün sahibi olurken, Luminosity Gaming ekibi de ikincilik ödülü olan $125.000'lık ödülü kasasına koydu.

ECS Season 1 Finals

ECS Season 1 Finals
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.