0
24 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

EDward Gaming’ten Orta Koridora Yeni Bir Koreli Transferi

League of Legends arenasının en çok yatırım yapılan ülkelerinden biri olan Çin, LPL'de yer alan EDward Gaming, orta koridora yeni bir Koreli transferi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezon Samsung White'tan Heo "PawN" Won-seok'u transfer eden EDG, sezon boyunca Çin'de üst sıralarda yer alsa da, Dünya Şampiyonası'nda istediği performansı sergileyememişti.

Bunda PawN'ın sağlık sorularının sık sık nüksetmesi, Samsung White'la elde ettiği şampiyonluktaki performansından oldukça geriye düşmesinde etkili oldu. IEM Cologne'da şampiyonluk elde eden Kore Challenger Series takımı Ever'ın Koreli orta koridor oyuncusu Kang "Athena" Ha-woon'u transfer eden EDward Gaming, PawN'ın yerine Athena'dan yararlanmaya çalıştı.

Güçlü takımlara karşı iyi bir performans gösteremeyen Athena'dan sonra EDward Gaming, yine bir Koreli ile anlaştı. Geçtiğimiz dönemde SKT T1 orta koridor rotasyonuna giremediği ve maç oynayamadığı için kariyerinin tehlikeye gireceğini düşünen Lee "Scout" Ye-chan takımdan ayrılmıştı.

EDward Gaming, Scout'u kadrosuna dahil ederek yine potansiyeli yüksek ama riskli bir transfere imza attı. Faker'ın veliahtı olarak gösterilecek kadar yetenekli olduğu düşünülen Scout, bakalım EDward Gaming'in aradığı oyuncu olabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Lee "Scout" Ye-chan

Lee "Scout" Ye-chan
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.