0
05 Aralık 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ELEAGUE Season 2’de Şampiyon Belli Oldu!

ELEAGUE Season 2 hafta sonu oynanan Finaller'le birlikte sona erdi. İkinci sezonun Finali'nde Astralis ile OpTic Gaming takımları karşı karşıya geldi. Astralis karşılaşmaya iyi bir başlangıç yaparak 16-9'luk skorla Train haritasını alarak seriye 1-0 önde başladı.

Ancak OpTic Gaming, bundan sonra ipleri ele alan taraf oldu ve Cobblestone haritasını 16-6, Overpass haritasını da 16-11 kazanarak skoru 2-1'e getirdi ve ELEAGUE Season 2'nin şampiyonu olmayı başardı.

Büyük bir sürprize imza atmayı başaran OpTic Gaming, bu tür büyük turnuvalarda genellikle ilk dörde girmeyi başaramayan bir takımdı. Özellikle de son dönemde yükselişe geçen FaZe Clan'ı Yarı Final'de 2-0 ile geçerken, yine son dönemlerin en başarılı ekiplerinden Astralis'i Final'de 2-1 ile geçerek rakiplerine yarışta olduğunu gösterdi. OpTic Gaming bu şampiyonlukla birlikte $400,000'ın sahibi olurken, Astralis de $140,000'ın sahibi oldu. Üçüncüler SK Gaming ve FaZe Clan'ın kasasına da $60,000 girdi.

OpTic Gaming son olarak Northern Arena 2016 - Montreal'da şampiyonluk elde etmiş ve uzun bir aradan sonra ilk kez LAN olan bir turnuvada şampiyonluk elde etmişti.

ELEAGUE Season 2 Finalleri

ELEAGUE Season 2 Finalleri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.