0
11 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL One Cologne 2016’da Şampiyon SK Gaming Oldu!

Dünyanın en prestjli CS:GO turnuvalarından biri olan ESL One Cologne 2016, dün oynanan Final karşılaşması ile birlikte tamamlandı. $1.000.000'lık ödül havuzuna sahip turnuvada şampiyonluk ipiğini göğüsleyen takım SK Gaming oldu.

Luminosity Gaming takımında yer alan beşliyi takıma transfer etmesiyle birlikte turnuvanın en büyük favorileri arasında görülen SK Gaming, Final karşılaşmasında Kuzey Amerika temsilcisi Team Liquid ekibini 2-0 ile devirmeyi başardı ve $500.000'lık ödülün sahibi oldu. Bir önceki major turnuva olan MLG Columbus 2016'yı Luminosity formasıyla kazanan oyuncular, SK Gaming forması altında da major turnuva kazanarak bir ilke imza attılar.

Ölüm grubu olarak adlandırılan D grubunda yer alan SK Gaming, Fnatic, FaZe Clan ve G2 Esports'un önünde lider olarak gruptan çıkmayı başarmıştı. Çeyrek Final'de B grubu ikincisi olan FlipSid3 Tactics ile eşleşen SK Gaming bu karşılaşmadan 2-0 ayrılarak adını Yarı Final'e yazdırdı. Yarı Final karşılaşmasında Polonya'nın en güçlü takımı olan Virtus.Pro ile eşleşen SK Gaming, bu karşılaşmadan da 2-1 galip ayrılmayı başardı. SK Gaming'in turnuva boyunca kaybettiği tek harita bu eşleşmede oldu.

Fnatic gibi bir devi yenip Final'e yükselen Team Liquid ile eşleşen SK Gaming, rakibine Train ve Cobblestone haritalarında üstünlük sağlayarak 2-0'lık sonuçla şampiyonluğa ulaştı.

ESL One Cologne 2016 Grup Aşaması

ESL One Cologne 2016 Grup Aşaması

ESL One Cologne 2016 PlayOfflar

ESL One Cologne 2016 PlayOfflar
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.