0
25 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL One Manila 2016’da Şampiyon Wings Gaming!

ESL'in Filipinler, Manila'da düzenlediği 2016 ESL One Manila Dota 2'de şampiyonluğa ulaşan takım belli oldu. Avrupa temsilcisi Team Liquid ile Çin temsilcisi Wings Gaming'in karşı karşıya geldiği Final karşılaşmasında Çin ekibi rakibini 3-0 ile saf dışı bırakarak ESL One Manila 2016'nın şampiyonu oldu.

İki takımda A grubunda yer alıyordu. Grup maçlarında Team Liquid rakibi 2-0 ile geçmeyi başararak grubu lider tamamlamış, Yarı Final'de Team Empire'ın rakibi olmuştu. Wings Gaming ise ikinci tamamladığı için B grubunun lideri Fnatic ile eşleşmişti.

Team Liquid, Team Empire'ı 2-0 ile geçerken, Wings Gaming, Fnatic'i 2-1 ile geçmeyi başarmış ve yeniden Team Liquid'in karşısında oynama hakkı kazanmıştı. İki ekibin yer aldığı final mücadelesinde bu sefer Çin ekibi, rakibine üstünlük kurmayı başararak 3-0 galip gelip turnuvanın şampiyonu olmayı başardı.

Bu şampiyonlukla beraber Wings Gaming, $100.000'lık ödülün de sahibi oldu.

ESL One Manila 2016

ESL One Manila 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.