0
28 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL Pro League Finalistleri Belli Oldu!

Çekişmenin ve rekabaetin hat safhada yaşandığı dokuz haftanın sonunda Avrupa ve Kuzey Amerika'dan dörder finalist belli oldu. Dokuz haftanın sonucunda yirmi iki maç oynanadı ve Avrupa'dan NiP, on dokuz galibiyet alarak ilk sırayı aldı. Amerika'da ise on sekiz galibiyet ile Luminosity Gaming zirvede yer alıyor.

Avrupa'da Fnatic ve Astralis takımları NiP'i takip eden takımlar oldu. Natus Vincere'de dördüncü takım olmaya çok yakındı. G2 Esports ile aynı galibiyete sahip olmalarına rağmen daha fazla round kazandığı için G2 Esports avantajı ele geçiren takım oldu. Amerika'ya döndüğümüzde ikinci sırayı OpTic Gaming aldı. Cloud9 üçüncü olurken, Team Liquid, NRG ile olan mücadelesinde galip gelerek dördüncü sırayı kaptı.

Londra'da O2 Arena'da gerçekleştirilecek olan LAN finallerinde mücadele edecek takımlar; Avrupa'dan Ninjas in Pjyamas, Fnatic, Astralis ve G2 Esports, Amerika'dan Luminosity Gaming, OpTic Gaming, Cloud9 ve Team Liquid finalist olmayı başardı. Bu sekiz takımda $512.000 için birbirleriyle mücadele edecek. Turnuvanın finalleri 11-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ESL Pro League

ESL Pro League
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.