0
31 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL Pro League Season 4’te Şampiyon Cloud9!

Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde gerçekleştirilen ESL Pro League Season 4 Finalleri'nde SK Gaming ile Cloud9 karşı karşıya geldi. Kuzey Amerika ekiplerinin karşı karşıya geldiği Final mücadelesinde SK Gaming, ev sahibi olmanın avantajına sahip olsa da Cloud9, SK Gaming'i 2-1 devirdi.

Cloud9, turnuvada B grubunda yer alıyordu. Grup maçları sonunda dört galibiyet ve bir yenilgi alan ekip ikinci oldu ve A grubunun üçüncüsü OpTic Gaming ile Çeyrek Final'de eşleşti. Çeyrek Final'de rakibini 2-0 ile geçen Cloud9, Yarı Final'de A grubu lideri mousesports ile eşleşti. Bu karşılaşmayı da 2-0 ile geçen Kuzey Amerika temsilcisi Final'e yükseldi.

Bir diğer finalist SK Gaming de B grubunda yer alıyordu. Cloud9'la aynı skora sahip olmasına rağmen round üstünlüğü ile lider olan SK Gaming, doğrudan Yarı Finaller'e yükseldi. Yarı Final'de Ninjas in Pyjamas ile eşleşen Brezilyalı takım, 2-1'lik skorla Final'e yükselme başarısı gösterdi.

SK Gaming ev sahibi olmanın avantajı ile maça hızlı başladı ve ilk harita Overpass'i 19-17 kazandı. Ancak Cloud9 toparlanmayı başararak Mirage haritasını 16-6 ve son harita Dust II'i 16-5 kazanarak seriyi 2-1'e çevirdi. Bu skorla birlikte şampiyon olan Cloud9, $200.000'lık ödülün sahibi oldu.

ESL Pro League Season 4 Finalleri

ESL Pro League Season 4 Finalleri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.