0
06 Haziran 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL Pro League Season 5’te Şampiyon Belli Oldu!

Hafta sonu oynanan PlayOff mücadeleleri sonrasında ESL Pro League'de beşinci sezonun şampiyonu belli oldu. Son dönemlerde çıkışta olan ve yaptığı transferlerle iyi performanslar sergileyen G2 Esports, Büyük Final'de North ekibini 3-1 devirerek şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

G2 Esports, grupları lider tamamlamasıyla birlikte doğrudan Yarı Final'e yükselmişti. Yarı Final'de SK Gaming ile mücadele eden G2 Esports, rakibini 2-0 ile geçerek Final'e yükseldi. Final'deki rakibi North da G2 Esports gibi doğrudan Yarı Final'e yükselmişti. Yarı Final'de Team Liquid'i 2-0 ile geçen North, Final'de G2 Esports'un rakibi oldu.

Büyük Final'de Cache haritasını 16-13, Cobblestone haritasını da 16-5 alan G2 Esports, seride 2-0 öne geçti. Sonraki harita Overpass'i 16-14 olan North, umutlansa da son harita Inferno'yu G2 Esports 16-3 kazanarak seriyi 3-1'e getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonlukla birlikte G2 Esports, $225.000'ın sahibi olurken, ikinci olan North ekibi de $100.000'ın sahibi oldu.

ESL Pro League Season 5 PlayOfflar

ESL Pro League Season 5 PlayOfflar
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.