0
16 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL Pro League’de Zafer Luminosity Gaming’in Oldu!

ESL ve ESEA'nın organize ettiği Pro League'in üçüncü sezon finali geçtiğiniz hafta İngiltere'de gerçekleştirildi. Birbirinden güçlü sekiz takımın $200.000'lık ödülün sahibi olmak için mücadele verdiği turnuvada şampiyonluğa G2 Esports'u 3-2 deviren Brezilya temsilcisi Luminosity Gaming ulaştı.

Avrupa ve Amerika kıtasından dörder temsilcinin yer aldığı etkinlikte gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar G2, Luminosity, NiP ve Fnatic takımları Yarı Finallere yükseldiler. Çapraz olarak eşleşen takımlarda G2 Esports, Fnatic'i 2-1 ile geçerken, Luminosity Gaming ekini de aynı skorlar NiP'i devre dışı bıraktı.

Beş maçlık seri üzerinden oynanan karşılaşmada G2 Esports (Overpass ve Cobblestone), Luminosity Gaming (Train ve Dust II) seçtikleri haritalarda kazanınca seri 2-2'ye geldi. Son harita olan Inferno'da Luminosity uzatmalara giden karşılaşmada 19-16 ile galip gelince skoru 3-2'ye getirerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Bu şampiyonlukla birlikte Luminosity Gaming $200.000'lık ödülün sahibi olurken, G2 Esports $90.000, Fnatic ve NiP takımları da $44.000'lık ödüllerin sahibi oldu.

ESL Pro League Season 3 Finals

ESL Pro League Season 3 Finals
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.