0
20 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ESL Türkiye Dota 2 Ligi Elemeleri Başlıyor!

Redbull ve ESL'in ortaklaşa düzenlediği ESL Türkiye Dota 2 Ligi için elemeler bugün başlıyor. Bunun yanı sıra düzenlenecek olan ilk sezonun turnuva formatı da belli oldu. Düzenlenecek olan dört ayrı elemede ilk dört sırayı alacak olan takımlar ESL Türkiye Dota 2 Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.

İlk eleme bugün itibariyle oynanıyor. Diğer elemeler ise 27 Şubat, 5 Mart ve 12 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Bu elemelerden belirlenecek olan on iki takımın yanı sıra davetiye ile turnuvaya dört takım daha dahil olacak ve toplam on altı takım dörderli yerleştikleri dört grupta ESL Dota 2 Ligi Türkiye'nin ilk sezonu için mücadele edecek.

Redbull'dan yapılan açıklamaya göre Wildcard alan takımlar HWA Gaming, Dark Passage, ZONE E-Sports ve BPI olarak belirtildi. Takımlar belirlendikten sonra 19 Mart'ta başlayacak olan ilk sezon 24 Nisan tarihinde son bulacak. Lig aşamasında yapılacak olan tüm karşılaşmalar stüdyo ortamında LAN Game olarak oynanacak.

ESL Türkiye Dota 2 Ligi

ESL Türkiye Dota 2 Ligi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.