0
31 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Espor Arenasına Bir NBA’lı Oyuncu Daha Atıldı!

Shaquille O’Neal ve Sacramento Kings'in sahip olduğu NRG Esports ve Rick Fox'un sahibi olduğu Echo Fox'tan sonra bir NBA oyuncusu daha eSpor alanına yatırım yapma kararı aldı. Bu isim Boston Celtics takımının forvet oyuncusu Jonas Jerebko oldu.

Chris Badawi ve Christopher "Montecristo" Mykles'ın ortaklığının sahip olduğu eSpor oluşumu olan Renegades, Jonas Jerebko tarafından satın alındığı açıklandı. Yapılan açıklama ile birlikte Renegades oluşumu, aynı isim ve aynı logo ile şimdilik devam edeceği, CS:GO kadrosunun korunacağı ancak diğer tüm branşlarda sıfırdan yeni kadrolar kurulacağı belirtildi.

Küçük yaşlardan beridir Counter Strike hayranı olduğunu ve oynadığını açıklayan Jerebko, son bir yıldır eSporu takip ettiği ve bu endüstriyi araştırdığını, bu alana yatırım yapmaya karar verdiğini ve son altı aydır da bununla ilgili olarak çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Konuyla ilgili olarak Renegades takımını bir fırsat gören Jerebko, takım sahiplerinden Chris Badawi'nin Riot Games tarafından ömür boyu ceza alması sonrası hisselerinden vazgeçmiş, MonteCristo'nun da bir yıl ceza almasından sonra takımı satışa çıkarması üzerine Renegades'i satın aldığını açıkladı.

Takımın yönetiminde bulunan isimlerle yola devam edecek olan Renegades takımının sahibi Jerebko, ilk olarak Avustralya'da bulunan CS:GO kadrosunu, Detroit'te ayarlanan bir gaming house'a yerleştirmekle göreve başladı. Jerebko'nun bir sonraki hedefi ise LCS'e yükselen Cloud9 Challenger'ın haklarını satın almak olduğu söyleniyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.