0
09 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

FC Schalke 04, Espor Arenasına Giriş Yapıyor!

Almanya'nın köklü futbol kulüplerinden biri olan FC Schalke 04, eSpor arenasına giriş yapıyor. Günden güne artan kitlesiyle ilgi toplamaya başlayan eSpor arenasına yeni bir takım daha dahil olacak. Brezilya'dan Santos kulübü, Türkiye'den Beşiktaş, İngiltere'den West Ham United ve Almanya'dan Wolfsburg takımlarından sonra yine Almanya'dan FC Schalke 04 kulübü de eSpor arenasına giriş yapıyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer anlaşma doğrulanırsa, Bundesliga'nın başarılı ekibi FC Schalke 04, Avrupa'nın en büyük sahnelerinden biri olan Avrupa LCS'te mücadele eden Elements takımının haklarını satın alarak, bu alanda mücadele verecek.

Elemets takımı geçtiğimiz sene Alliance'ın oluşumunu bünyesine katarak Avrupa LCS'e dahil olmuş ve Rekkles transferi ile gündeme gelmişti. Ancak işler istenildiği gibi gitmemiş, çok kötü bir seneden sonra Worlds'e gitmekten çok LCS'te kalma mücadelesi verilmişti.

Bu sezon Aralık ayından beridir haklarını satmaya çalışan Elements, bu konuda başarılı olamamış, maliyeti düşük bir kadro kurarak, ligde tutunmaya çalışmışlardı. Bu amaçlarında başarıya ulaşan ekibin hakları FC Schalke 04'e satılmak üzere. Bungesliga'da yedi kez şampiyonluk elde etmeyi başaran bu tarihi kulübün eSpora ve Avrupa LCS'e katacakları elbette büyük olacaktır.

Eğer bu satış işlemi gerçekleşirse şuan Elements'in kadrosunda bulunan Rasmus "MrRalleZ" Skinneholm, Etienne "Steve" Michels, Berk "Gilius" Demir, Jeremy "Eika" Valdenaire ve Hampus "sprattel" Abrahamsson gibi oyuncuların takımda kalıp, kalmayacağı konusunda net bir durum söz konusu değil.

Elements

Elements
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.