0
15 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fear, Emekliye Ayrıldığını Duyurdu!

Dota ve Dota 2'nin efsanevi oyuncularından Amerikalı Clinton “Fear” Loomis, yaptığı açıklmada kariyerini sonlandırdığını duyurdu. Kolunda ve bileğinde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle artık daha fazla profesyonel ve rekabetçi arenada yer alamayacağını belirten Fear, kariyerine Evil Geniuses'ta koç olarak devam edeceğini belirtti.

Fear yaptığı açıklamada "Kabaca on senedir profesyonel arenada yer alıyorum. Bu süreç boyunca bir eSporcunun hayal ettiği tüm başarılara ulaşma ayrıcalığına sahip oldum. Ancak artık yeni bir hedefim var; sağlığıma kavuşmak. Dota ve rekabetçi arena için içimde hala tutku var. Ancak uzun vadede sağlığım her şeyden önce gelir. Tüm herkese destekleri için teşekkürler dilerim." dedi.

Fear, Valve'ın yayınladığı Free to Play belgeselinde adını duyurarak Dota'nın efsaneleşen ismi oldu. Oyun için çektiği zorluklar ve bu arena için duyduğu tutku onun bu denli sevilmesinde büyük bir etken. 2011 yılından sonra Evil Geniuses'a transfer olan Fear kariyerinin sonuna kadar burada yer aldı. Kuzey Amerika'yı takımı ile birlikte domine etmeyi başaran Fear'ın önünde artık tek hedef vardı. The International şampiyonluğu.

Ancak Fear'ın sakatlığı ilk olarak 2014 yılında ortaya çıktığı. Kolunda ve bileğinde oynamasına engel ağrılar oluşan Fear, iki aylık bir süreç boyunca karşılaşmalarda yer alamadı. Bu sakatlık onun The International 2014'ü kaçırmasına sebep oldu. Kariyeri tehlikeye düşen Fear 2015'te muhteşem bir geri dönüş yaptı.

Takımıyla birlikte hem Dota 2 Asia Championship, hem de The International 2015 şampiyonluğu kazanmayı başaran Fear, bir eSporcunun yaşayabileceği ne güzel hayali yaşadı. Dota için büyük bir miras bırakan Fear, bakalım koçluk kariyerinde de aynı başarılara imza atabilecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Clinton “Fear” Loomis

Clinton “Fear” Loomis
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.