0
11 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fenerbahçe’de eSpor Sesleri Yeniden Yükseldi!

Geçtğimiz yıl Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde yer alan Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim, yaptığı açıklamalarda takımının slot hakkını Fenerbahçe kulübüne satacağını ve yollarına Fenerbahçe Espor Kulübü olarak devam edileceğini açıklamıştı. Ancak daha sonra imzaların ve onayların Yaz sezonuna yetişmediğini gelecek sezonla birlikte bu durumun gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı.

Dün tekrardan Doğan Dirim tarafından yapılan açıklama ile birlikte Team Aurora'nın Fenerbahçe ile görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığı açıklandı. Böylelikle Fenerbahçe, Team Aurora ile anlaşmaktan vazgeçti. Doğan Dirim'in açıklamasına göre Fenerbahçe, eSpora farklı bir oluşum ile giriş yapacak. Bir kaç iş adamının kurduğu ve başkanlığını Ali KOÇ'un yürüttüğü 1907 Fernerbahçe Derneği ile yapılan anlaşma sonucunda Fenerbahçe Espor Kulübü'nün yönetimi bu derneğe teslim edilecek.

Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim'in açıklaması.

Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim'in açıklaması.

1907 Fenerbahçe Derneği'nin sorumlulu altına giren eSpor takımı ile ilgili olarak ilk girişimler yapıldı. Bugün SuperMassive takımının sahibi olan Hakan Baş'ın twitter hesabından yaptığı açıklama ile birlikte Fenerbahçe ile bir yakınlaşmanın ilk işareti verildi. Kendisi de bir Fenerbahçe kongre üyesi olan Hakan Baş, "Espor'da güzel şeyler oluyor. Bugün duyuruları takip edelim." açıklamasında bulundu.

Kimi kesim bu durumun Fenerbahçe'nin SuperMassive'i tamamıyla bünyesine katacağına yorarken, kimi kesim de yaz sezonu sonunda Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne yükselen SuperMassive TNG'nin, bu isimle yarışamayacak olmasından dolayı Fenerbahçe'ye devredileceğine yordu. Her halükarda gelecek sezon Fenerbahçe Spor Kulübü, eSpora giriş yapacak gibi gözüküyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.