0
19 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Filipinlilerin Başı Vize Sorunları İle Dertte!

Kuzey Amerika'nın Seattle şehrinde gerçekleştirilecek olan Dota 2 Dünya Şampiyonası olan The International 6'ya katılım hakkı kazanan iki Filipinli takım TNC Gaming ve Execration oyuncularının başı vize problemleri nedeniyle sıkıntıya girdi.

$18.000.000'lık ödül havuzuna sahip turnuvada yer alabilme adına B1/B2 vize başvurusunda bulunan oyuncuların başvuruları ABD tarafından reddedildi. Filipinlilerin kendi uygulamasına göre hem iş hem de turistik gezi amaçla Amerika'ya gidebilmeleri için B1/B2 vizesi alması gerekiyor.

Ancak Amerika hükümeti de eSpor oyuncularına da atletizm için sağlanılan vize olan P1 vizesi verdiğini belirterek, Filipinlilerin başvurusunu reddetti ve P1 vize başvurusu yapmaları talimatı verdi.

Bu durum takımlar için farklı bir problemi ortaya çıkarıyor. Bu da P1 vizesinin işlemleri, B1/B2 vizesinin işlemlerinden daha uzun sürmesi. Takımlardan Execratioan 8 Temmuz'da, TNC Gaming ise 15 Temmuz'da yeni başvurularını yaptı. Ancak bu kadar kısa sürede bu başvuruların yetişmesi konusunda tereddütler mevcut. Takımlar ya kısa süre içerisinde bu onayı alacak, ya da Seattle yolculuğu başlamadan sona erecek.

Takımlar bu durumdan dolayı, daha önce bu tür durumlarda oyunculara yardımcı olan Filipinli senatör Bam Aquino'nun yardımına başvurmuş durumda. Şimdi asıl soru, Bam Aquino'nun yardımı ile takımlar zamanında vizeleri almayı başarabilecek mi?

dota 2

The International
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.