0
23 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fnatic, Koç Değişikliğine Gitti!

Geçtiğimiz günlerde Valve, CS:GO takımlarında yer alan koçların sorumluluklarında değişiklikler yaptığını açıklamış ve koçların oyuna müdahalede bulunmasını önleyecek bazı kısıtlamalar getirmişti. Bu kısıtlmalarla birlikte artık koçların yalnızca taktik molalarda ve devre aralarında oyuncularla iletişim kurabileceği açıklanmıştı.

Bu sebepten ötürü bir çok takım bu karara itiraz etmiş, Valve'ın bu kararı gözden geçirmesini istemişlerdi. Ancak Valve, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama geri adım atmayacağını açıkça dile getirmişti. Bu açıklama sonrasında takımlar bu konuya adapte olmak adına çalışmalarına başladı.

İlk hamle Fnatic'ten geldi. Takımın koçu konumunda bulunan başarılı isim Viktor “vuggo” Jendeby, koçluk görevinden alınarak Fnatic CS:GO kadrosunun menajerlik pozisyonuna getirildi. Takımın koçluğuna ise Jimmy “Jumpy” Berndtsson getirildi. Eski bir CS 1.6 profesyonel oyuncusu olan Jumpy, son olarak Escape Gaming takımında koç olarak çalışıyordu.

Fnatic bu değişiklikle birlikte son zamanlarda iyi performans göstermeyen takıma yeni bir ivme kazandırma düşüncesinde. Efsane kadrodan üç oyuncuyla yollarını ayırıp, GODSENT ile yılın takasını gerçekleştiren Fnatic, böylece koçları vuggo'nun da artık sahne arkasında yer almasını düşündüğünü de göstermiş oldu. Böylece Fnatic'in efsanevi oluşumundan yalnızca Olofmeister kaldı.

Jimmy “Jumpy” Berndtsson

Jimmy “Jumpy” Berndtsson
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.