0
11 Nisan 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fnatic’e Milyon Dolarlık Yatırım!

Espor arenasının köklü takımlarından biri olan Avrupa ekibi Fnatic'e bir çok yatırımcı tarafından yatırım sağlandı. Esporun dinamo kulüplerinden olan Fnatic'e, başta İtalya'nın dev kulübü Roma ve NBA'de mücadele eden Boston Celtics takımlarının sahipleri ile beraber bir çok yatırımcı, 7 milyon dolar değerinde yatırım sağladı.

Roma ve Boston Celtics'in yanı sıra MIT Medya Laboratuvarının yöneticisi Joi Ito ve bilgisayar donanım üreticisi Fractal Design'ın kurucusu ve CEO'su Hannes Wallin de finansörler arasında yer alıyor. Fnatic aynı zamanda Asya pazarında yer alan firmalarla da yakın dirsek teması içinde. Blizzard'ın duyurduğu Overwatch League'inde yer almak için bütçe arayışında olan Fnatic, aldığı bu destekler ile espordaki geleceğini de garanti altına alma çabasında.

Hali hazırda Fnatic ile FIFA için anlaşan Roma'nın espora yönelik yatırımlarının devam edeceği de söylenmekte. Geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika'nın dev espor oluşumlarından Cloud9'a da benzer bir yatırım sağlanmıştı.

Fnatic

Fnatic
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.