0
26 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fnatic’ten Yeni Bir Akademi Takımı!

Fnatic, yeni LCS formatı neticesinde akademi takımı kurmaya karar veren takımlar arasına katıldı. Takıma kadro genişliği kazandırmak ve LCS'te mücadele edebilecek potansiyel yetenekleri geliştirmek için akademi kuran Fnatic'in takımı yaz mevsiminde Avrupa CS'te mücadele edebilmeleri için elemelere katıldı.

LCS patentli tecrübeli oyuncularla birlikte yetenekli oyuncuları harmanlayan ekip Chocolate Orange Fudge adı altında Avrupa'daki son açık elemelere katıldı. Fnatic'in akademi kadrosunda;  üst koridorda Team Huma ile Avrupa CS'te şampiyonluk yaşayan, ancak LCS'e kalmayı başaramayınca takımdan ayrılan eski Giants oyuncusu Jorge "Werlyb" Casanovas, ormancı rolüne Renegades: Banditos'un eski ormancısı Matthew "Impaler" Taylor, orta koridorda bu sezon Avrupa CS'e katılma mücadelesi veren, ancak başarısız olunca Rusya ligine dönmesiyle Natus Vincere kadrosundan ayrılan Hicham "SozPurefect" Tazrhini ve yine aynı takımda nişancı olan Sébastien "Exork" Lamorte, son olarak destek rolünde bu sezon Fnatic kadrosuna katılan Johan "Klaj" Olsson yer alıyor.

Bu takım eğer elemelerde başarılı olursa Renegades: Banditos, G2 Vodafone ve Tricked eSports'un yanı sıra geçen sezon Avrupa CS'te son iki sırayı alan mousesports ve SK Gaming'in yer aldığı altılı bir lige katılacak ve Avrupa CS'te yer almak için mücadele edecek.

Ayrıca Johan "Klaj" Olsson'ın akademi takımına kaydırılması, Bora "YellOwStaR" Kim'in de Avrupa'ya dönmek istemesi ve TSM'in destek rolü arayışlarına girmesi ile Fnatic'in yeniden YellOwStaR'ı kadrosuna katacağı iddialarını güçlendirdi.

Johan "Klaj" Olsson

Johan "Klaj" Olsson
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.