0
21 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fransa Futbol Ligi Ligue 1, e-Ligue 1’i Duyurdu!

Fransa Profesyonel Futbol Ligi olan LFP'nin başkanı Didier Quillot, EA Sports ile ortaklaşa gerçekleştireceği FIFA 17 ligi e-Ligue 1'i takipçilere tanıttı. Kış ve Yaz sezonu olarak gerçekleştirilecek olan e-Ligue 1'de, Ligue 1'de yer alan tüm takımların oyuncuları mücadele edecek.

İki sezon sonunda başarılı olan oyuncuların dahil olacağı PlayOffla birlikte şampiyon olmayı başaran takım Avrupa Ligi'ne dahil olacak ve orada da Dünya Şampiyonası'na katılmak için mücadele edecek.

Yapılan açıklamada Ligue 1'de mücadele eden her takımın e-Ligue 1'de yer alabilmesi için iki oyuncu hakkı bulunuyor. Oyunculardan biri PS4 platformu için yarışırken, diğeri de Xbox One platformunda yer alacak. Oyuncuların turnuvada yalnızca kendi takımlarını seçmelerine izin verilecek. Ancak Fransa Futbol Ligi'nde oynayan her futbolcuyu kadrolarına katabilme imkanına sahip olacaklar.

Kulüpler istedikleri takdirde sözleşmeli futbolcularını da bu etkinlikte kullanabilecek. Geçtiğimiz günlerde Almanya Federasyonu'nun girişimi, İspanya'dan sekiz takımın eSpora adım atması, İngiltere'de geçen seneden başlayan atılımlar, Hollada'dan Ajax ve PSV gibi takımların FIFA oyuncularını kadrolarına katmaları sonrasında zaten bu tür platformların kurulması bekleniyordu.

Bakalım Türkiye'de de böyle bir girişim olacak mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.