0
30 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fransa’dan Dijital Topluluk Tasarısı!

Son dönemlerde oldukça büyük bir gelişme kaydeden eSpor'un en büyük sorunlarından biri, ülkelerce resmi olarak tanınmaması. Bundan dolayı oyuncular resmi birer sporcu olarak gözükmüyor. Bu sebeple, eSpor oyunculuğu ile ilgili bir meslek ve emeklilik planları gerçekleştirilemiyor. Ayrıca yabancı uyruklu oyuncular vize problemleri ile karşılaşıyor.

Fransa'da bu konuyla ilgili olarak bir yasa tasarısı üzerinde çalışma yapılıyor. Fransa'da eSpor, kumar tarzlı yapıya sahip bir oluşum olarak ele alınıyor. Bundan ötürü organizatörler Fransa'da kumarın yasal olmamasından dolayı pek turnuva gerçekleştirmeyi düşünmüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Fransa Spor Bakanlığı, eSpor'un katettiği yolu ve sağladığı büyümeyi onaylasa da, eSporu spor olarak görmeyi reddetti. Bir yanda çocukların gelişimini etkiliyeceği, bilgisayar ve konsollara olan bağlılığını daha da attıracağı düşünülen eSpor'un bir yanda da sahip olduğu küresel pazar ilgi odağı oluyor.

Fransa'da görüşülen Dijital Topluluk Tasarısı kabul edilirse, eSpor kumardan ayrılacak ve turnuvaların düzenlenmesine güvence sağlayacak. Ayrıca eSpor oyuncuları sporcu olarak sayılmakla beraber ayrıca emeklilik planlarından ve vize uygulamalarından rahatlıkla faydalanabilecekler.

Ayrıca bu sağladığı avantajlarla birlikte Fransa, eSpor organizatörleri tarafından tercih edilmeye başlanacak ve hatta pazarın büyük bir kısmı Fransa'ya kayacak. Çünkü bu imkanlar doğrultusunda Fransa, eSpor cenneti olabilir.

esport

eSpor
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.