0
09 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Fransa’dan Sonra, Rusya da eSporu Tanıyor!

Geçtiğimiz aylarda Fransa'da eSporla ilgili olarak hazırlanan bir yasa tasarısını parlamentoda oylanmış ve oy çokluğu ile birlikte meclis tarafından kabul edilmişti. Fransa'dan sonra bu kez de Rusya Federasyonu, eSporu geleneksel sporlar kategorisinde yer vererek bir spor dalı olarak kabul edeceğini duyurdu.

Aslında Rusya, eSpor konusundaki gelişmelere çok yabancı değil. Daha önce 2001 ve 2006 yıllarında eSpor ile ilgili girişimler olmuş ancak yeterli şartların oluşmadığı gerekçesiyle kabul görmemişti. Bu durum artık değişti. Ülkedeki bir çok iş adamının bu sektöre ciddi yatırım yapması ve yirmiden fazla takımın Rusya sınırları içerisinde yer almasıyla birlikte yeniden gündeme gelen durum artık onaylandı.

Yapılan açıklamaya göre 17 Haziran 2016 tarihinde eSpor, Rusya tarafından resmi olarak bir spor branşı olarak kabul görecek. Darısı artık diğer ülkelerin başına diyoruz.

CS:GO Dünya Şampiyonası Rusya Milli Takımı

CS:GO Dünya Şampiyonası Rusya Milli Takımı
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.