0
13 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

G2 Esports’ta Oyuncu Değişikliği Yaşandı!

2016 Avrupa LCS Yaz Sezonu'nda iki hafta gerile kaldı. İki hafta sonunda geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da liderliğini sürdüren G2 Esports, lider koltuğunda yer alsa da bazı işler yolunda değil.

2015 yılında Gamers2 adında yarışırken takıma ormancı olarak dahil olan Polonyalı oyuncu Mateusz “Kikis” Szkudlarek, daha sonra üst koridor rolüne geçiş yapmış ve takımının Avrupa LCS'e kalmasında büyük bir pay sahibi olmuştu. LCS'te yeni bir isimle G2 Esports olarak mücadele veren ekip, ilk sezonlarında büyük bir iş başararak ligi zirvede tamamlamış ve MSI 2016'da Avrupa LCS'i temsil etmişlerdi.

Tüm bunlarda rol oynayan isimlerden biri olan Mateusz “Kikis” Szkudlarek, MSI 2016'da oldukça düşük bir performans sergilemiş ve G2 Esports ekibi, sezon arasında Koreli üst koridor oyuncusu olan Ki "Expect" Dae-han'ı kadrosuna katarak altı oyunculuk as kadro kurmuştu. Bu örneği daha önce SuperMassive takımında Thaldrin ve fabFabulous arasında uygulanan stratejide görmüştük.

Sezonun başlamasıyla beraber iki haftalık süreç sonunda bu duruma uyum sağlayamayan Kikis, takıma ultimatom vererek kendisi ile Expect arasında erken bir seçim yapmalarını istedi. Özellikle iki haftası geride kalana LCS'te oynanan sekiz karşılaşmanın yedisinde göre yapıp iyi bir performans sergileyen Kikis, tek karşılaşmada görev alıp, bu karşılaşmanın da kaybedilmesi üzerine Expect'i sorumlu tuttu. Bu gelişme sonrasında G2 Esports bu şekilde Worlds'e rahat bir takım olarak gidemeyeceklerini düşünerek, Expect'i as kadroya çektiklerini duyurdu.

Kasım ayına kadar sözleşmesi olan Kikis ise, kendi kararıyla birlikte takımda yedek oyuncu olarak kalmaya devam edeceğini söyledi. Bu sonuca göre Expect, ilerleyen dönemde as kadroda kalıcı olarak görev yapabilir.

Mateusz “Kikis” Szkudlarek

Mateusz “Kikis” Szkudlarek
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.