0
25 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Giants Games, Avrupa LCS Yükselme Serisi Elemesi’nde Galip Geldi!

Avrupa LCS Bahar Sezonu'nu onuncu sırada tamamlayan Giants Gaming ile Avrupa Challenger Series'i ikinci sırada tamamlayan Copenhagen Wolves arasındaki eleme karşılaşması oldukça çekişmeli geçti.

İki takım arasındaki mücadele Giants, ilk karşılaşmayı CW'nin önde olmasına rağmen, Baron Pit'inde aldığı savaşla bitirmeyi başararak seride 1-0 öne geçti. Ancak ilk oyunda göstermiş oldukları performans pek iç açıcı değildi. Copenhagen Wolves, sonraki iki karşılaşmada hatalarını düşük seviyede tutmayı başardı ve skoru 2-1'e getirerek maçı çevirdi.

Ancak Giants Gaming, serinin kolay geçmeyeceğini dördüncü karşılaşmayı kazanarak gösterdi ve seriyi beşinci maça taşımayı başardı. Kazanan takımın LCS'e Yükselme Serileri'ne katılma hakkını elde edeceği karşılaşmadan istediğini alan takım Giants Gaming oldu. Böylece Giants, LCS'te kalmak için ilk adımı atmış oldu. Copenhagen Wolves takımı, önümüzdeki mevsim Avrupa CS'te mücadele etmeye devam edecek.

Giants Gaming, yarın yapılacak PlayOff karşılaşmalarında LCS'i sekizinci sırada tamamlayan Splyce takımı ile karşılaşacak. Bu seriden galibiyet ile ayrılan takım LCS'e yükselirken, kaybeden takım bir diğer eşleşme olan Team ROCCAT ile Team Huma arasındaki serinin kaybedeni ile LCS'e yükselmek için beş maçlık bir seriye çıkacak.

Serideki karşılaşmaların tekrarı sizlerle. İyi seyirler...

Maç 1: Giants Gaming 1-0 Copenhagen Wolves.

Maç 2: Giants Gaming 1-1 Copenhagen Wolves.

Maç 3: Giants Gaming 1-2 Copenhagen Wolves.

Maç 4: Giants Gaming 2-2 Copenhagen Wolves.

Maç 5: Giants Gaming 3-2 Copenhagen Wolves.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.