0
01 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Giants’tan Üç Değişiklik Birden!

Avrupa LCS'in son sırasında yer alan Giants Gaming, ligde kalmak adına üç oyuncusunda değişikliğe gitti. Son iki haftada dört karşılaşmara çıkacak olan Giants, dört karşılaşmadan da alibiyet ile ayrılarak ligde kalmayı umut ediyor.

Ancak bu dört maçlık süreç Giants için hiç de kabul değil. Bu süreçte sırasıyla Fnatic, G2 Esports, Origen ve Roccat ile oynayacak. Şuan ki durumda son sırada yer alan Giants eğer ligi bu durumda bitirirse yeni kurallar gereği iki tane PlayOut maçı oynamak zorunda kalacak.

Yeni sistemde EU CS'ten gelecek olan iki takım ile LCS'te son üç sırayı alan takımlar birbirleriyle eşleşecek. LCS'in onuncu takımı ve EU CS ikincisi arasında bir ön eleme yapılacak. Kazanan takım üst tura çıkarken, kaybeden takım turnuvadan elenecek. Sonrasında üst tura çıkan takım LCS sekizincisi ile mücadele edecek. Buradan galibiyet ile ayrılan takım LCS'e yükselecek. Diğer eşleşmede ise LCS dokuzuncusu ve EU CS'in birincisi karşılaşacak. Galip gelen takım LCS'e yükselecek. Bu iki eşleşmeyi kaybeden takımlar arasında bir eşleşme daha olacak ve kazanan ekip LCS'in son takımı olacak.

Bu durumları yaşamamak ya da eşleşmelerde daha avantaj yakalamak isteyen Giants üst koridor oyuncusu Peter "Atom" Thomsen, ormancı Joachim "betongJocke" Rasmussen ve nişancısı Adrián "Adryh" Pérez takımdan gönderildi ve yerlerine Dignitas'tan ayrılan üst koridor Lennart "Smittyj" Warkus, Tigers ve Incredible Miracle tecrübesi bulunan ormancı Kim "Wisdom" Tae-wan ve yine Incredible Miracle'dan ayrılan nişancı Son "S0NSTAR" Seung-ik'i kadrosuna kattı.

IEM Katowice 2016 nedeniyle lige bir hafta ara verilmişti. Bu da Giants'ın ekstradan bir hafta daha birlikte çalışmasına fırsat tanıyacak. Sizce Giants, son maçlarda istediği sonuçlara ulaşabilir mi?

Giants Gaming

Giants Gaming
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.