0
17 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

H2k, Fnatic’e Şans Tanımadı!

Avrupa LCS Yaz Mevsim PlayOffları geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla birlikte başlamıştı. İlk gün karşılaşmasında Unicorns of Love ekibi, Giants Gaming'i 3-1 devirmeyi başarmış ve G2 Esports'un Yarı Final'deki rakibi olmuştu.

İkinci gün karşılaşması H2k ile Fnatic arasında gerçekleştirilecekti. Ancak iki saati aşkın süren teknik aksaklılardan dolayı karşılaşma için erteleme kararı çıkmıştı. Bu kadar sonrasında dün oynanan mücadelede H2k ekibi, Fnatic'i 3-0 ile geçerek adını Yarı Final'e yazdıran taraf oldu.

H2k bu galibiyet ile birlikte Fnatic'i turnuva dışına iterken, Yarı Final'de de Spylce'ın rakibi oldu. Bu sonuçlar sonrasında Fnatic'in doğrudan Worlds 2016'da yer alma ihtimali kalmadı. Aynı zamanda bu da G2 Esports'un Worlds'e katılmayı garantilediği anlamına geliyor.

İki sezon da elde edilen derecelere göre toplanan puan sıralamasında G2 Esports 90 puanla zirvede yer alıyor. Onu geçebilecek tek takım Fnatic'ti. Ancak onlar da elenince, G2 Esports'un alacağı en düşük puan 40 oldu. Bu puan diğer takımların onu geçmemesi için yeterli.

Yani eğer G2 Esports, LCS şampiyonu olamazsa, Puan sıralamasından doğrudan katılabiliyor. Fnatic Worlds'e katılabilmek için Regional Qualifiers'ı kazanmak zorunda.

2016 Avrupa LCS Yaz Mevsim PlayOffları

2016 Avrupa LCS Yaz Mevsim PlayOffları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.