0
22 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Halo World Championship 2016’da Şampiyon CLG!

E-Spor tarihinin en büyük para ödüllü FPS turnuvası olan Halo World Championship 2016'da şampiyonluğuna ulaşan takım Counter Logic Gaming oldu. Kuzey Amerika takımlarının damgasını vurduğu turnuvada iki Amerika takımı CLG ile Team Alligiance finalde karşı karşıya geldi.

Turnuvada yer alan dört grupta on altı takım mücadele etti. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar; Team Liquid, Team Alligiance, Renegades, Evil Geniuses, Team eLevate, Denial eSports, CLG ve Epsilon eSports takımları Çeyrek Finallere yükseldi. Bu takımlardan yalnızca Epsilon takımı Avrupa'dan. Geri kalan takımların hepsi Kuzey Amerika temsilcisi.

Çeyrek Finaller beş maç üzerinden oynandı. Bu aşamada Team eLevate, Epsilon'u 3-0'la, Team Alligiance, Renegades'i 3-2 ile, CLG, Evil Geniuses'ı 3-0 ile, Denial eSports takımı da Team Liquid'i 3-2 ile geçmeyi başardı. Yarı Final aşamasından sonra seriler yedi maç üzerinden oynanmaya başlandı.

İlk seride Team Alligiance, Team eLevate'i 4-2 ile geçerken, ikinci eşleşmede CLG, Denial eSports'u 4-2 ile geçti. Final karşılaşmasında CLG, Team Alligieance'sı 4-0'lık net bir skorla geçerek, $1.000.000'lık ödülün sahibi oldu.

Halo World Championship 2016 Grup Aşaması

Halo World Championship 2016 Grup Aşaması

Halo World Championship 2016 Finaller

Halo World Championship 2016 Finaller
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.