0
11 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

HotS The Spring Global Championships’in Turnuva Formatı Belli Oldu

31 Mart tarihinde Kore'de düzenlenecek olan Heroes of the Storm Bahar Mevsimi Dünya Şampiyonası'nın turnuva formatı açıklandı. Şampiyonun $150.000'lık ödüle sahip olacağı turnuvada ilk önce eleme turları yapılacak. Bu turlardan galip ayrılan takımlar daha sonra doğrudan katılan takımlarla iki gruba ayrılacak.

Turnuvanın ön elemelerinde dört büyük bölge olan Kore, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin bölgelerinin ikincileri, diğer zayıf liglerin şampiyonları ile eşleşecek. Yapılan eşleşme sonrasında Kore-Latin Amerika, Kuzey Amerika-Güneydoğu Asya, Avrupa-Taiwan, Çin-Okyanusya ile karşılaşacak. Bu eşleşmelerden galip ayrılan takımlar grup aşamasına katılmaya hak kazanacak.

İki grup halinde sekiz takım birbiriyle mücadele edecek. A grubunda Çin Şampiyonu ile Kuzey Amerika şampiyonu yer alırken, B grubunda Kore ve Avrupa şampiyonu yer alacak. Geriye kalan dört takım yukarıda bahsettiğimiz elemelerden belli olacak.

Turnuvanın ödül dağılımında baktığımızda birinci $150.000, ikinci $75.000, üçüncü ve dördüncü $50.000, beşinci ve altıncı $37.500, yedinci ve sekizinci $25.000 ve geriye kalan takımlar da $12.500 kazanacak.

31 Mart günü başlayacak olan turnuvanın resmi yayıncıları İngilizce olarak www.twitch.tv/blizzheroes kanalından, Korece olarak www.twitch.tv/ogn kanalından yayınlanacak. Diğer ülkeler için yeni kanallar ilerleyen günlerde açıklanacak.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.