0
09 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Huni’den LCK’ya Yeşil Işık!

Fnatic ile birlikte adını League of Legends sahnesine tanıtan Koreli üst koridor oyuncusu Heo "Huni" Seung-hoon, ESPN'e verdiği röportajda Kore'ye dönmeyi düşündüğünü belirti. Samsung'un alt takımlarında yetişen isim, ilk profesyonel kariyerine Fnatic ile giriş yapmıştı.

Çaylak sezonunda başarılı bir grafik çizen Huni, ikinci sezonunda ise Fnatic'in 18-0'lık performansında büyük bir katkısı olmuştu. Worlds 2015'te Fnatic ile birlikte Yarı Final'e çıkma başarısı gösteren Huni, bu sene Avrupa'dan ayrılarak Kuzey Amerika'ya geçiş yapan oyuncu Fnatic'ten de takım arkadaşı olan Kim "Reignover" Ui-jin ile birlikte Kuzey Amerika LCS'in yeni ekibi Immortals'a transfer oldu.

Kuzey Amerika'daki ilk sezonunda Fnatic'teki son sezonunda yaşadığı gibi uzun soluklu yenilgisiz bir seri yakalayan Huni, takımıyla birlikte PlayOfflar'da hayal kırıklığı yaşadı. Yaz sezonunda da PlayOff lanetine takılan Immortals, Worlds biletini Cloud9'a kaptırmıştı.

Bu durum sonrasında ESPN'e açıklamalarda bulunan oyuncu Avrupa'ya dönmeyi kesinlikle düşünmediğini, Kuzey Amerika'da bulunmaktan keyif aldığını kariyerine burada devam edebileceğini ancak LCK'dan teklif gelmesi durumunda Kore'ye de dönebileceğini belirtti.

Immortals CEO'sunun yapmış olduğu oyuncuların kariyerleri için görüşmelerde serbest olduğu açıklamasından sonra Huni'de gelecek olan tüm teklifleri de değerlendirmeye alacağını belirtti.

Heo "Huni" Seung-hoon

Heo "Huni" Seung-hoon
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.