0
15 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #1

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği  IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtıyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. İlk konuğumuz, Avrupa'daki ilk elemeyi başarılı bir şekilde geçen Bulgaristan takımı E-Frag.net.

Bulgaristan takımının önemli başarılarına bakacak olursak, E-Frag Rising Star Balkan turnuvasında şampiyonluk, ESEA'nın yirmi sezonunda ikincilik ve European Minor Championship 2016'da da ikincilik elde etmiş. Bunun dışında kendi bölgelerinde düzenlenen on üç turnuvada da sürekli ilk üçe girmeyi başaran takım, Avrupa'nn ve Dünya'nın CS:GO arenasında yükselen yeni değeri olarak göze çarpıyor.

2015 yılında kurulan takımın kadrosunu Bulgar oyuncular oluşturuyor. Kadroda yer alan oyuncular şu şekilde; Emiliyan "spyleadeR" Dimitrov, Simeon "dream3r" Ganev, Nikolay "nkl" Krustev, Viktor "v1c7oR" Dyankov ve son olarak Kamen "bubble" Kostadinov.

Bulgar ekibi elbette çok güçlü takımların yer aldığı IEM 2016 Katowice'de şampiyonluk yaşamanın hayallerini kuruyordur. Ama gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaştıklarında şuan için ilk hedefleri gruplardan çıkmak. B grubunda yer alan E-Frag.net takımı Team EnVyUs, Astralis, Virtus.Pro, FaZe Clan ve Tempo Storm takımlarına karşı mücadele verecek. Gruptan çıkma ihtimali en yüksek olan takımlar Team EnVyUs, Astralis, Virtus.Pro. E-Frag.net takımının gruplardan çıkabilmesi için geriye kalan takımları yenmesinin yanı sıra, bu üç takımdan mutlaka birini yenmek zorunda.

E-Frag.net takımının maç performanslarına baktığımızda %57 kazanma oranına sahip. Şubat ayında oynadıkları karşılaşmalar ele aldığımızda bu oran %50'ye düşmekte. Resmi turnuvalara katıldıklarından beri Bulgar ekibi henüz de_Train haritasında karşılaşmaya çıkmadı. 2016 yılında oynadıkları karşılaşmalara baktığımızda çoğunlukla de_Cache ya da de_Cobblestone haritasında oynamışlar. Bulgar ekibi, de_Dust2 haritasında ilk skoru aldıkları karşılaşmaların %80'ninde roundu kazanan ekip olmuş. Ancak de_Overpass haritasında ilk skoru verdikleri karşılaşmaların yalnızca %25'nde round kazanabilmiş.

CS:GO arenasında adından söz ettirmek isteyen ve son zamanarda gösterdikleri performans ile değerini yükselten E-Frag.net takımının gruplardan çıkması bir çok kesim tarafından beklenen bir durum. Sizce E-Frag.net takımı gruplardan çıkmayı başarabilir mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

E-Frag.net

E-Frag.net
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.