0
29 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #11

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, davetiye ile turnuvaya katılan Brezilyalı oyunculardan oluşan Luminosity Gaming.

Counter Strike: Global Offensive'in rekabetçi arenasında, kendi ülkenin sınırlarını aşıp, profesyonel takımların üst düzey mücadelesinde yer almak göründüğü kadar kolay değil. Brezilyalı ekip Luminosity, bunu başardığı Brezilya'nın gururu ve umudu olarak görülüyor. Takımın kadrosunda Gabriel “FalleN” Toledo, Fernando “fer” Alvarenga, Marcelo “cold” David, Tacio “TACO” Filho ve Lincoln “fnx” Lau yer alıyor.

Samacıların bu sezon elde ettikleri derecelere baktığımızda Faceit 2015 Stage 3 Finals ve Dreamhack Leipzig 2016'da ikincilik, StarLadder StarSeries XIV'te de üçüncülük/dördüncülük elde ettiğini görüyoruz. Geçmişte Kuzey Amerika bölgelerinden mücadele eden Luminosity Gaming, Temmuz ayından bu yana yeni kadrosuyla mücadele etmekte. Takımdan ayrılan Ricardo “boltz” Prass, Tempo Storm ile gösterdiği performans ile IEM Katowice 2016'da yer alacak.

Kadrosunu Games Academy'den iki oyuncu ile yenileyen Luminosity Gaming'in lideri olan Gabriel "Fallen" Toledo'ya göre Brezilya'da CS:GO'nun bu kadar popüler olmasının ve üst düzey oyuncuların bu arenada yer almasının sebebi olarak Games Academy'i görmekte. Kuzey Amerika elemelerinden katılan bir diğer Brezilyalı oyunculardan oluşan takım Tempo Storm'un da bazı oyuncuları Games Academy'den yetişme.

Yeni kadroları ile birlikte daha stabil bir performans sergileyen takım, eski dönemdeki başarısızlıklarını unutturma yolunda büyük bir yol katetti. Hergün üstüne koymayı başaran takım çıktıkları yüz yetmiş maçın %61 galibiyet oranı elde etmiş. Ocak ayında bu oran %63'e çıkarken, Şubat'ta ise %100'e çıkmış durumda. Şubat ayındaki tüm karşılaşmalardan zaferle ayrılan takım, tek bir harita bile kaybetmedi.

Diğer tüm takımların aksine Luminosity Gaming, de_Train haritasını favori mapı olarak kullanıyorlar. Çünkü onlar bu haritada çıktıkları karşılaşmalardan galibiyetle ayrılma oranı %80. Peki Sambacılar zafere ulaşabilir mi? Yoksa henüz o seviyede değiller mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Lumnosity Gaming

Lumnosity Gaming
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.