0
16 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #2

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugün ki konuğumuz, IEM Taipei'nin şampiyonu The MongolZ.

Adından da anlaşılacağı gibi Moğolistan takımı olan The MongolZ, Asya ülkelerinin en başarılı ekiplerinden biri olarak göze çarpıyor. Geçmişinde yer alan önemli başarılara baktığımızda IEM Taipei'yi şampiyonlukla kapatan The MongolZ, Rising Star Asia etkinliğinde de şampiyonluk elde etmiş. Fulcrum Gamers League'i de dördüncü sırada tamamlamayı başarmış.

Espor tarihinde büyük bir yere sahip olan ve oldukça da başarılı bir bölge olan Asya ülkeleri, aynı performansı Counter Strike: Global Offensive sahnesinde sergileyememekte. Bir kaç Çin ve Vietnam takımları dışında Asya ülkeleri CS:GO'da pek bir varlık gösteremedi.

The MongolZ'un kadrosunda; Temuulen "zilkenberg" Battulga, Tsog "tsogoo" Mashbat, Enkhtaivan "Machinegun" Lkhagv, Bold "ncl" Batsuh ve son olarak Otgonjargal "Otgoo" Ganzorig yer alıyor.

Bu durumu tersine çevirmek isteyen The MongolZ ekibi, başarılı bir performansa sahip. Kuruldukları günden bu yana çıktıkları karşılaşmalardan %74'lük bir kazanma oranına sahip. On dört galibiyet elde eden takım yalnızca beş kez kaybetti. Asya'nın yeni değeri olma yolunda ilerleyen takım IEM 2016 Katowice'de A grubunda yer alıyor. Fnatic, Na'Vi, Luminosity Gaming, Ninjas in Pyjamas ve Mousesports takımlarına karşı mücadele edecek olan The MongolZ, oldukça zorlu bir grupta yer alıyor. Tüm takımların gruptan çıkma şansı birbirine yakın. Ancak tabi en favori isim Fnatic. Diğer iki sıralama için takımlar arasında kıyasıya bir mücadele yaşanacağı kesin.

The MongolZ ekibi kuruldukları dönemde pek etkin bir performans ortaya koyamamıştı. Üst üste maçlar kaybeden ekip daha sonradan   Enkhtaivan "Machinegun" Lkhagv, Otgonjargal "Otgoo" Ganzorig ve Bold "ncl" Batsuh adlı oyuncuları takas yoluyla kadrosuna kattıktan sonra inanılmaz bir yükseliş göstermeye başladı. Üst üste maçlar kazanan ekip, Asya'nın en iddialı takımları arasında girdi. Uluslararası arenada da ciddi bir takım konumuna yükselen The MongolZ, IEM Taipei'yi de kazanarak iddiasını kanıtladı. Ayrıca IEM Taipei, takımın ilk defa $500'dan fazla ödül kazandığı etkinlik oldu.

Maç performanslarına bakacak olursak The MongolZ, Kasım ayından beridir, Terrorist olarak oynadıkları bölümlerin %80'nini kazanmayı başarmış. Yani Terrorist oldukları on beş roundluk bölümü %80 önde bitiriyorlar. Takımın en önemli ismi Enkhtaivan "Machinegun" Lkhagv. CS 1.6'dan beri oynayan Machinegun on senelik bir tecrübeye sahip.

Sizce The MongolZ'un gruptan çıkma ihtimali var mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

The MongolZ

The MongolZ
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.