0
17 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #3

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, Avrupa'da yapılan ikinci elemenin şampiyonu Mousesports.

Almanya ekibi olan Mousesports, geçmişinde yer alan başarılara baktığımızda Acer Predator Masters'ın ikinci sezonunu birincilikle tamamlamış. CEVO Professional sekizinci sezon finallerinden ikincilikle ayrılan ekip, IEM Katowice 2016'nın Avrupa elemelerini şampiyonlukla tamamladı.

Mousesports, uzun yıllardır Counter Strike turnuvalarında boy gösteren bir ekip olmasına rağmen henüz Valve'ın büyük organizsyonlarında grup aşamasını geçebilmiş değil. Takımın kadrosunda yıldız olaran lanse edilen isimler de bulunmakta. Chris "ChrisJ" de Jong ve Johannes "nex" Maget gibi yıldızların yanı sıra Denis "denis" Howell, Nikola "NiKo" Kovač ve Timo "Spiidi" Richter yer alıyor.

Mousesports'ta, geçtiğimiz dönemde belki de CS:GO tarihinin en büyük taktisyen liderlerinden biri olan Fatih "gob b" Dayik'in takımdan ayrılarak yerine Timo "Spiidi" Richter takıma dahil oldu. Bu hamle, otoriterler tarafından yeni metaya ayak uydurmak için yapıldığı şeklinde yorumlandı. Bunun benzer örneklerini Fnatic ve Team EnVyUs takımlarında da görmüştük.

Mousesports, daha önce üç farklı büyük turnuvada yer aldı ancak hiç birinde Play-off aşamasına kalamadı. IEM Katowice 2016'da A grubunda yer alan Fnatic, Na'Vi, Luminosity Gaming, Ninjas in Pyjamas ve The MongolZ'a karşı mücadele verecek olan Mousesports, oldukça zorlu bir grupta yer alıyor. Favorilerin bol olduğu grupta Fnatic'in Play-Offlara kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Harita bilgilerine bakacak olursak, üç aydan fazla bir süredir Mousesports maçlarını %50'nin üzerinde de_Mirage ya da de_Cobblestone haritalarında oynuyor. Diğer bir yandan da 2016 yılı içerisinde Mousesports, de_Overpass ve de_Train haritalarına maça çıkmadı. Üç yüzün üzerinde maça çıkan Alman ekibi %54'lük kazanma oranına sahip. Son dönemlerde oldukça iyi bir performans sergileyen Mousesports, Ocak ayında çıktığı on karşılaşmada %60, Şubat ayında çıktığı dört karşılaşmada %100 kazanma oranı elde etti.

Bu bilgiler ışığında sizce Alman ekip Mousesports takımı bu turnuvada şeytanın bacağını kırıp Play-Offlara kalabilir mi?

Mousesports

Mousesports
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.