0
18 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #4

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, Avrupa'dan davetiye ile katılacak olan bir dönemin başarılı takımı Ninjas in Pyjamas.

İsveçlilerden oluşan Ninjas in Pyjamas, aslında Counter Strike'ın efsanevi takımlarından biri olarak göze çarpıyor. CS:GO tarihinin en başarılı takımlarından biri olan NiP, 2014 yılında seksen yedi maç üstüste kazanmayı başarmış ve yenilmez armada olarak taraftarların gönüllerinde taht kurmuştu. Seriyi bozan ekip ise Polonya takımı Virtus.Pro olmuştu. 2014 Katowice'de Virtus.Pro'ya kaybeden NiP, 2015'te ise Fnatic'e karşı kaybetmiş ve iki yıl üst üste finale çıkmayı başarıp kupaya uzanamamıştı.

Ancak NiP son yıllarda performans düşüklüğü yaşamaya başladı. Özellikle 2015 yılı Fnatic'in ezici bir üstünlük kurması NiP'te bazı değişikliklere yol açtı. İlk olarak Şubat,2015'te Aleksi "Allu" Jalli takıma katıldı ve Mikail " Maikelele" Bill takımdan ayrılmıştı. Ancak Aralık 2015'te de Aleksi "Allu" Jalli takımdan ayrılarak yerine Jacob "pyth" Mourujärvi katıldı. O günden beridir 2013 yılında takıma katılan dörtlü Richard "Xizt" Landström, Adam "friberg" Friberg, Patrik "f0rest" Lindberg ve Christopher "GeT_RiGhT" Alesund ile birlikte takım yoluna devam ediyor.

ESL Katowice'nin en çok ikinci olan takımı rekorunu dört kez ile elinde bulunduran NiP, bu turnuvada maalesef en favori haritaları olan de_Nuke'u kullanamayacaklar. Dört yüz ellinin üzerinde maça çıkan NiP'in %68 galibiyet oranı bulunmakta. Yeni kadrosuyla Şubat ayında iki maça çıkan NiP bu maçları da kazanmayı bildi. Christopher "GeT_RiGhT" Alesund'ın göstereceği performans NiP'in geleceğini belirleyecek.

Turnuvanın ölüm grubu olarak nitelendirilen A grubunda yer alan NiP, ezeli rakibi Fnatic ile karşılaşacak. Bunun yanı sıra Na'Vi, Luminosity Gaming gibi tecrübeli takımlar ve The MongolZ, Mousesports gibi yeni yükselen değerlere karşı mücadele verecek olan NiP'ın işi oldukça zor.

Sizce Ninjas in Pyjamas, eski günlerdeki etkili performansını tekrar gösterebilir mi? Yoksa NiP Playofflara yükselmeyi bile başaramaz mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Ninjas in Pyjamas

Ninjas in Pyjamas
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.