0
19 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #5

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, Amerika'da düzenlenen elemeden galip gelen Tempo Storm.

Brezilyalılardan oluşan Tempo Storm, sürpriz bir ekip olarak IEM Katowice 2016'da yer alacak. Oldukça zorlu takımlardan oluşan Kuzey Amerika elemelerini şampiyonlukla tamamlayan Tempo Storm, Amerika'nın güçlü takımları Liquid, CLG ve Cloud9 ekiplerini devirmeyi başararak IEM Katowice 2016'da yer almaya hak kazandı. Bunun dışında MLG Columbus 2016: Americas Last Chance elemelerinde de şampiyonluk tadan takımın IEM Katowice 2016'da da sürpriz yapması bekleniyor.

Tempo Storm'un kadrosunu beş Brezilyalı oluşturuyor. Bu oyuncular; Henrique "hen1" Teles, Gustavo "SHOOWTiME" Gonçalves, João "felps" Vasconcellos, Lucas "lucas" Teles ve son turnuvanın yıldızı Ricardo "boltz" Prass. Boltz zaten geçtiğimiz sene yapılan Katowice'da Kabum formasını terlettiği için bu turnuvada daha önce oynama deneyimine sahip. Geriye kalan dört oyuncu ilk defa bu arenada mücadele edecek.

Zaten Mayıs ayından beridir kurulu olan takım oldukça yeni bir oluşum sayılıyor. Oyun akademileri vasıtasıyla bu şansı bulan oyuncular kendilerini kanıtlama fırsatı bulacakları ESL Katowice 2016'da B Grubu'nda yer alacak. Team EnVyUs, Astralis, Virtus.Pro, FaZe Clan ve E-Frag.net ile mücadele içine girecek olan Tempo Storm Play-Offlara çıkabilme şansı az da olsa bunu başarabilecek potansiyele sahip.

Tempo Storm'un bu zamana kadar sergilediği performası ele alacak olursak elliye yakın maça çıkan ekip %45 kazanma oranına sahip. Ancak son zamanlarda daha iyi bir performans sergileyen Tempo Storm, son çıktığı üç mücadeleden galibiyet ile ayrılarak Şubat ayında %100 kazanma oranını yakalamış durumda. Tempo Storm de_Train ve de_Cobblestone haritalarında oynadığı karşılaşmalarda ilk skoru aldıkları roundların %90'nını galibiyet ile tamamlamayı başarmış.

Öte yandan de_Train ve de_Inferno haritalarında ilk skoru vermelerine rağmen roundların %50'sini de kazanabilme başarısı göstermiş. Brezilyalı ekip maçlarının %75'ni de_Mirage, de_Cache ya da de_Inferno haritasında oynuyor.

Sizce Tempo Storm ekibi, potansiyellerini göstermeyi başarıp Play-Offlara kalmayı başarabilir mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Tempo Storm

Tempo Storm
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.