0
20 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #6

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugün ki konuğumuz, davetiye ile turnuvaya katılan ev sahibi ekip Virtus Pro.

Ev sahibi olmanın avantajı ile IEM Katowice 2016'da mücadele edecek olan Virtus.Pro, CS:GO arenasının en başarılı takımlarından biri. Polonyalı dev ekip, 2014 yılında düzenlenen ESL Katowice 2014'ü NiP'i devirerek kazanmıştı. Geçtiğimiz sene ise Yarı Final'de Fnatic'e kaybederek turnuvaya veda etmişti. Bu sezonki başarılarına baktığımızda ise CEVO Season 8 Professional Finals'te şampiyonluğa ulaşan ekip FaceIT 2015 Stage 3 Finals'ta üçüncülük/dördüncülük derecesi elde etti.

2014'ten beridir aynı kadro ile mücadele eden ekip, ara sıra oyuncu değişiklikleri yapmak zorunda kalsa da IEM Katowice 2016'da da 2014'teki kadro ile mücadele edecek. Wiktor "TaZ" Wojtas, Filip "Neo" Kubski, Paweł "byali" Bieliński, Janusz "snax" Pogorzelski ve Jarosław "pasha" Jarząbkowski beşlisi sahnede yer alacak. Yeni sezona aslında iyi bir başlangıç yapan Virtus.Pro, yılın sonlarına doğru bir düşüşe geçti. CEVO Season 8 de elde edilen başarıya rağmen, FACEIT'e gösterilen laubali oyunlar dolayısıyla dereceye girmeyi başaramadı.

Bir süre toparlanmak için turnuvalara katılmaya ara veren Virtus.Pro, aradan sonra yaptıkları maçlarda daha da vahim durumda olduğu gözlemlendi. Virtus. Pro son çıktıkları on iki karşılaşmada galibiyet yüzü göremedi. Toplamda beş yüze yakın maça çıkan ekibin %62 kazanma oranı var. Ancak Ocak ve Şubat aylarını %0 ile geçiren Virtus.Pro bu dönemde, mousesports, Dignitas, FaZe Clan gibi takımlara yenilen Virtus.Pro, eski günlerine dönmek için IEM Katowice 2016'ı bir fırsat olarak görüyor.

B Grubunda yer alan takım Team EnVyUs, Astralis, FaZe Clan, E-Frag.net ve Tempo Storm ile mücadele edecek. Son görüntüsü ile değerlendirecek olursak, sürpriz peşinde olan takımların gözüne kestirdiği Virtus.Pro, eğer küllerinden uyanırsa, Playofflara kalması içten bile değil. Özellikle ev sahibi avantajına sahip olan Virtus.Pro için IEM Katowice 2016, henüz bitmediklerini göstermek için önemli bir fırsat.

Maç performanslarında ise bu kötü süreç boyunca yalnızca Filip "Neo" Kubski'nin istatistikleri olumlu yönde. Janusz "snax" Pogorzelski Virtus.Pro'nun 2015 istatistikleri konusunda en iyisi iken 2016'da ise en kötüsü olarak göze çarpıyor. 2016 yılı içerisinde on iki karşılaşmadan yenilgi ile ayrılan Virtus.Pro, bu karşılaşmaların bir tanesinde bile harita kazanmayı başaramadı.

Sizce Virtus.Pro IEM Katowice 2016'da küllerinden yeniden doğar mı? Yoksa artık takımın radikal kararlar alması gerektiğini gösteren bir performans mı sergiler? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Virtus.Pro

Virtus.Pro
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.