0
22 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #7

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugün ki konuğumuz, davetiye ile turnuvaya katılan Astralis.

Astralis her ne kadar yeni bir takım olarak CS:GO arenasında yer almaya başlasa da, takımın kadrosunu TSM'in eski oyuncuları oluşturmakta. TSM olan sözleşmelerini sonlandırdıktan sonra aynı beşli birlikte oynamaya devam etti. Danimarkalı oyuncular bir süre Team Question Mark adıyla maçlara çıktıktan sonra tekrar isim değiştirerek Astralis olarak yeni oluşumlarını duyurdular. Takımın kadrosunda Rene “cajunB” Borg, Andreas ”Xyp9x” Hojsleth, Finn “Karrigan” Andersen, Peter “dupreeh” Rasmussen ve Nicolai “device” Reedtz yer alıyor.

Bu sezon ki başarılarına bakacak olursak GEC Lan Finals'ta üçüncülük ve Cluj Napoca'da beşincilik/sekizincilik arası derece elde etmiş durumda. TSM formasıyla hep zirveyi kovalayan ve başarılı olan ekip, Astralis ile tekrar bu noktaya ulaşma peşinde. 2015 yılında bütün büyük turnuvalarda ilk üçe adını yazdırmayı başaran ekip Astralis adı altında 2016'da da aynı performansı göstermek istiyor.

TSM olarak başarılı bir performans gösteren ekip, Astralis olarak henüz o seviyeye çıkamadılar. Üst klasman takımlarının bir tık altında olan Astralis bu sezon katıldıkları turnuvalarda genellile hep yarı finaller de ya da çeyrek finallerde saf dışı bırakıldı. Kırka yakın maça çıkan Astralis'in elde ettiği kazanma oranı %65, Ocak ve Şubat ayında çıktığı karşılaşmaları göz önüne aldığımız da ise iki aylık süreçte otuz karşılaşmanın yirmisini kazanmayı başarmış.

IEM Katowice 2016, prestijlerini kanıtlamak ve yeniden yüksek klasman takımı olarak anılmak için oldukça iyi bir fırsat. B grubunda yer alan Astralis'in Playofflara kalması sürpriz olmaz. Team EnVyUs dışında onları kağıt üstünde zorlayacak bir takım yok. Ancak bu tür turnuvalarda elbette sürpriz performanslar da çıkmıyor değil. Astralis, kendi performansını sergilemeyi başarırsa Playofflara kalmasına kesin gözüyle bakabiliriz. Ancak bu sefer şeytanın bacağını kırıp Final'e kalmayı başarabilir mi, orası muamma.

Astralis ile ilgili ilginç bilgiler olarak da, Astralis her ne kadar CS:GO için yeni bir oluşum olarak gözükse de aslında Astralis ismi Counter Strike arenasında ilk defa kullanılmıyor. 2000'li yılların ortasında Finlandiyalı oyuncular da CS 1.6 etkinliklerinde bu ismi kullanmıştı. Valve'ın desteklediği büyük turnuvaların hiç birinde Astralis takımı yarı final aşamasını geçmeyi başaramadı. Bunun bir lanet olduğu görüşü de hakim. İlk olarak TSM adıyla yarışan ekip, altı ay içerisinde iki kere isim değiştirdi. İlk olarak Team Question Mark adını kullanan ekip daha sonradan Astralis adını tercih ederek turnuvalarda boy gösterdi.

Sizce Astralis, IEM Katowice 2016'da şeytanın bacağını kırar mı? Yoksa aynı düzende devam mı eder? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Astralis

Astralis
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.