0
23 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #8

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, davetiye ile turnuvaya katılan FaZe Clan.

FaZe Clan, Counter Strike: Global Offensive arenasında henüz çok yeni bir takım. Kurulduklarından itibaren yalnızca beş maça çıktılar. O yüzden takımın bu sezon elde ettiği başarılar konusunda eski yer aldıkları oluşumdaki performanslarını dahil edeceğiz. FaZe Clan'ı oluşturan beşli, daha önce G2 Esports adı altında yarışıyorlardı. Call of Duty takımı olan FaZe Clan, bu alanda artış gösteren kötü ortamdan ötürü Counter Strike'a yatırım yapmak istedi ve G2 Esports'un kardosuna $700.000 gibi rekor bir fiyatla sahip oldu.

Geçmişte bir CoD takımı olan Team EnVyUs da aynı yatırımı yaparak şuan CS:GO arenasında oldukça yüksek bir profile sahip oldu. Oyuncularını rekor fiyata satan G2 ise Titan'dan ayrılan beş oyuncuyu kadrosuna kattı. Face Clan'ın kadrosunda Ricardo “fox” Pacheco, Mikail “Maikelele” Bill, Havard “rain” Nygaard, Joakim “jkaem” Myrbostad ve Philip “aizy” Aistrup yer alıyor.

Bu sezon G2 Esports forması altında elde edilen başarılara bakacak olursak Dreamhack Open Cluj-Napoca 2015'te üçüncülük, IEM San Jose 2015'te üçüncülük ve Dreamhack Leipzig 2016'da beşincilik elde ettiler.

Aslında bu takım ilk olarak 2015, Mayıs ayında Team Kinguin olarak mücadele etmeye başlamıştı. Tek bir ülke yerine bir çok ülke oyuncusunun yer aldığı takım oldukça kötü bir performans sergilemiş, ve sonrasında takımda oyuncu değişikliğine gidilmişti. Değişiklikler sonrasında iyi bir sinerji yakalayan ekip ESL One Cologne 2015'te mücade etti. Ancak o zaman ki TSM, şimdi ki Astralis tarafından yenilerek Çeyrek Final'de turnuvaya veda ettiler.

Team Kinguin ile yollarını ayıran ekip Joakim “jkaem” Myrbostad transferi ile birlikte Gamer2 takıma katıldı. İlk büyük turnuvalarında DreamHack Cluj-Napoca'da üçüncülük elde edildi. Bu başarı ile birlikte yeni bir oyuncu daha kadroya katıldı. Philip “aizy” Aistrup takıma dahil edildi ve kadro son halini aldı.. Sonrasında takım FaZe Clan tarafından satın alındı. Koç olarak ise CS 1.6'nın efsanevi isimlerinden, SK Gaming ile fırtınalar estiren Robert "RobbaN" Dahlström'ü koç olarak takıma dahil ettiler.

FaZe Clan çıktığı beş karşılaşmadan üç galibiyet aldı. Bunların ikisi Şubat ayında ve Şubat ayında %100'lük bir kazanma oranı yakaladılar. Takım son dokuz ayda dört kez organizasyon değişikliğine gitti. Sırasıyla Team Kinguin, Gamers2, G2 ESports ve son olarak FaZe Clan.

B grubunda yer alan FaZe Clan'ın Playofflar için şansı oldukça yüksek. Hem düşük performans olarak hem de yeni oluşum olarak bir çok takım B grubunda yer alıyor. Ancak her zaman söylerim. Bu turnuvalar sürprizlere gebedir. Son turnuvalarda üçünülükler elde eden FaZe Clan bakalım şeytanın bacağını kırıp, finale kalmayı başarabilecekler mi? Takım sinerjisi oldukça iyi olan ve efsanevi bir isimin önderliğinde IEM Katowice 2016'da yarışacak olan ekip hakkında sizin görüşleriniz nedir? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

FaZe Clan

FaZe Clan
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.