0
24 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM 2016 Katowice: CS GO Takımları Tanıyalım #9

2-5 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan, ESL'in organize ettiği IEM 2016 Katowice CS:GO turnuvasındaki yer alacak olan takımları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Takımlara yakından bakacağımız bu yazı dizisinde, turnuvaya katılacak olan takımları daha iyi tanıyacak, hikayelerine göre belki de favoriler edineceksiniz. Bugünkü konuğumuz, davetiye ile turnuvaya katılan Fransız oyunculardan oluşan Team EnVyUs.

Team EnVyUs, aslında ilk olarak Call of Duty oyunu için kurulmuş bir takım olarak mücadele ediyordu. Daha sonra Counter Strike: Global Offensive'e yatırım yapan Team EnVyUs, Fransız kadrosuyla yüksek bir profil çizerek bu alanda başarılı bir oluşum olmayı başardı. Takımın kadrosunu Nathan "NBK" Schmitt, Fabien "kioShiMa" Fiey, Vincent "Happy" Schopenhauer, Kenny "kennyS" Schrub ve Dan "apEX" Madesclaire oluşturuyor.

ESL One Cologne 2015'te Fnatic'e yenilerek ikincilik yaşayan Team EnVyUs, sonrasında yarıştığı turnuvalarda bir çok birincilik elde etmeyi başardı. Bunlar, DreamHack Open London 2015, GFinity Champion of Champions, DreamHack Cluj-Napoca ve Global eSports Cup. Ancak en son yapılan ESL Barcelona Invatation turnuvasında hiç beklenmedik bir performans ile beşincilik elde etmesi taraftarları şüpheye düşürdü.

Özellikle DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 ve Gfinity Champion of Champions'ta Fnatic'i devirmeyi başarması sonrası taraftarların IEM Katowice 2016 için umutlanmasına sebep olmuştu. Ancak ESL Barcelona'da Fnatic ve Astralis'in gerisinde kalarak turnuvayı beşinci bitirmesi sürpriz oldu.

Team EnVyUs, tüm odağını IEM Katowice 2016'ya çevirmiş durumda. Bu turnuvada final oynamak hatta şampiyonluğa ulaşan takım olma konusunda büyük bir kesim tarafından favori gösterilen takımın bunu başaramaması için pek bir engel yok. Bir çok konuda ünlü ve yıldız oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olan Team EnVyUs'un oyuncuları en az Fnatic'te yer alan oyuncular kadar yetenek sahibi.

Team EnVyUs, bulunduğu grup itibariyle Playofflara kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. B grubunda yer alan ekibi Astralis, dışında onları zora sokacak ekip pek yok. Virtus.Pro'nun son dönemlerdeki performansını da ele aldığımızda, ilk üçe girenin Playoff'a yükseleceğini de hesap edersek, Team EnVyUs'un Playofflara kalmaması çok büyük bir sürpriz olur. Team EnVyUs'ın da zaten odaklandığı kısım Playofflar olmalı.

Her ne kadar takımın oyuncularını Fransızlar oluştursa da aslında Team EnVyUs bir Amerikan takımı ve organizasyon olarak Amerika'ya bağlılar. Team EnVyUs'ın kadrosunu oluşturan Fransız oyuncular aslında Counter Strike: Source döneminden beri birlikte oynuyorlar. Geçmişlerinde bir çok Fransız takımına mücadele eden ekip, hünerlerini Team EnVyUs'ta sergilemekte. İki yüz elliye yakın maça çıkan Team EnVyUs %65 galibiyet oranına sahip. Ocak ayında %71'e çıkan oran, Şubat ayında %65'e düşüyor.

Sizce Team EnVyUs, IEM Katowice 2016'da şampiyonluğa ulaşır mı? Yoksa ESL Barcelona bazı şeylerin habercisi olur mu? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Team EnVyUs

Team EnVyUs
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.