0
03 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM Katowice 2016 Counter Strike: Global Offensive Birinci Gün Özeti

ESL'in organize ettiği IEM Katowice 2016 etkinliğinde düzenlenen Counter Strike: Global Offensive turnuvasında ilk gün tamamlandı. İlk günde A grubunda ki tüm maçlar tamamlandı. Karşılaşmaların sonucunda Yarı Finaller'e ve Çeyrek Finaller'e kalan ekipler belli oldu.

Güne Mousesports hızlı bir giriş yaparak iki maçtan galibiyet ile ayrıldı. İlk maçta tecrübeli ekip NiP'e sadece sekiz el vererek galip ayrılan mousesports, sonraki karşılaşmada The MongolZ'u yenmeyi başardı. Ancak mousesports, bu karşılaşmalardan sonra galibiyet yüzü göremedi. Fnatic, Na'Vi ve Luminosity'e kaybeden mousesports, turnuvaya veda etti.

Turnuvanın sürprizi NiP'ten geldi. Mousesports, Na'Vi ve Fnatic'e karşı kaybeden NiP, The MongolZ ve Luminosity'i yenmeyi başardı. Luminosity'i yenmeyi başarıp, Mousesports'a kaybedilen sürpriz karşılaşma NiP'in elenmesine yol açtı. Turnuvaya veda eden bir diğer takım da The MongolZ ekibi oldu. Çıktığı tüm karşılaşmalardan yenilgi ile ayrılan The MongolZ turnuvada bir varlık gösteremedi ve sonuncu sırada yer aldı.

Turnuvaya süper bir başlangıç yapan Luminosity, ilk dört karşılaşmadan galibiyet almayı başardı. Bu süreçte Na'Vi, The MongolZ, Fnatic ve mousesports'u deviren ekip, turnuvada varlık gösteremeyen NiP'e karşı kaybetti. Ancak bu yenilgi onları liderlikten etmedi ve doğrudan Yarı Final'e katılmaya hak kazandılar. Fnatic ise Luminosity dışında hiç bir takıma karşı kaybetmedi ve grubu ikinci sırada tamamladı. Böylelikle B grubunun üçüncüsü ile Çeyrek Final'de karşılaşacak.

Grubu üçüncü bitiren takım Natus Vincere oldu. Fnatic ve Luminosity'e kaybeden ekip, sonraki maçlardan galibiyet ile ayrılarak Çeyrek Final'e yükselmeyi başardı. B grubunun ikincisi ile eşleşecek.

IEM Katowice 2016'nın A grubu karşılaşma sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

IEM Katowice 2016 A Grubu Karşılaşma Sonuçları

IEM Katowice 2016 A Grubu Karşılaşma Sonuçları

IEM Katowice 2016 A Grubu Puan Durumu

IEM Katowice 2016 A Grubu Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.