0
06 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM Katowice 2016 CS:GO Şampiyonu: Fnatic!

2-5 Mart tarihleri arasında Polonya'nın Katowice şehrinde ESL tarafından organize edilen IEM Katowice 2016'da gerçekleştirilen Counter Strike: Global Offensive Dünya Şampiyonası'nda şampiyonluğa uzanan takım belli oldu.

Grup maçlarından sonra  Luminosity ve Astralis Yarı Finallere, Fnatic, Na'Vi, Tempo Storm ve Virtus.Pro takımları da Çeyrek Finallere yükselmişti. Çapraz eşleşmeler sonrasında Na'Vi, Tempo Storm ile, Fnatic de Virtus.Pro ile eşleşti.

Tempo Storm ile Na'Vi arasında gerçekleşeşen mücadeleden Na'Vi Overpass ve Cache haritalarını alıp, Cobblestone haritasında kaybederek 2-1 galip ayrıldı. Fnatic ise Virtus.Pro karşısında zorlanmadan Train ve Inferno haritalarını alarak 2-0 galip ayrıldı.

Yarı Final eşleşmelerinde Na'Vi ile Luminosity arasında son yıllarda izleyicilerin en keyif aldığı mücadelerden birini izledik. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmadan Overpass ve Inferno haritalarını kazanan Luminosity 2-0 ile galip ayrıldı.

Grup aşamasının en başarılı takımı olarak göze çarpan Astralis, Fnatic karşısında ise sadece Cache haritasını kazanabildi. Overpass ve Inferno haritalarını Fnatic kazanınca Finale yükselen ekip Fnatic oldu.

Final karşılaması maçlara bakıldığında ve grup aşamasında Luminosity'nin Fnatic'i yendiği düşünüldüğünde heyecanlı geçeceği düşünülüyordu. Ancak Fnatic, rakibine 3-0'lık net bir skor ile üstünlük kurarak IEM Katowice 2016'nın şampiyonu oldu.

Overpass haritası oldukça çekişmeli geçmesine rağmen sonraki harita Cache'de yalnızca üç round alabilen Luminosity, Inferno'da da Fnatic'i zorladı. Ancak Fnatic, tecrübesini konuşturarak kendi favori haritalarında iyi bir performans sergileyerek karşılaşmalardan galibiyet ile ayrıldı.

IEM Katowice 2016'nın Şampiyonu Fnatic oldu.

IEM Katowice 2016'nın Şampiyonu Fnatic oldu.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.