0
06 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM Katowice 2016 League of Legends’ta Grup Aşamaları Tamamlandı

Polonya'nın Katowice şehrinde devam etmekte olan ESL'in organize ettiği League of Legends turnuvasında ilk iki günün ardından grup aşamaları tamamlandı. A grubundan TSM ve Royal Never Give Up takımları Yarı Finaller'e yükselirken, B grubundan ise SKT T1 ve Fnatic takımları Yarı Finaller'e kalma başarısı gösterdi.

A grubunda ilk karşılaşmalarda Ever ile TSM arasında ki mücadeleden Ever galip ayrılarak Kazananlar Eşleşmesine yükseldi. Grubun diğer karşılaşmasında RNG ise Origen'i devirmeyi başararak Ever'ın rakibi oldu.

Kaybedenler eşleşmesinde BO3  üzerinden oynanan karşılaşmada Origen ile TSM arasındaki karşılaşmayı TSM 2-1 kazanmayı başardı ve Kaybedenler Finali'ne yükseldi. Tek maç üzerinden oynanan Kazananlar eşleşmesinde RNG, Ever'ı yenmeyi başardı ve adını Yarı Finaller'e yazdırmayı başardı.

Kaybedenler Finali'nde TSM, ilk maçta boyun eğdiği rakibi Ever'ı 2-0 ile geçmeyi başararak bir diğer Yarı Finalist oldu.

B grubuna göz attığımızda ilk karşılaşmarda SKT T1, CLG'i yi, Qiao Gu Reapers da Fnatic'i devirmeyi başardı. Kazananlar eşlemesinde son dönemde oldukça tartışmalı ve sıkıntılı bir performans gösteren SKT T1, Çin'in en başarılı takımlarından biri olarak gösterilen Qiao Gu Reapers'ı yenerek Yarı Finaller'e yükseldi ve TSM'in rakibi oldu.

Kaybedenler eşleşmesinde Fnatic ilk olarak CLG'yi 2-1 ile geçti ve Kaybedenler Finali için Qiao Gu Reapers ile eşleşti. Grup aşamasındaki maçta rakibine kaybeden Fnatic, zorlu eşleşmeden 2-1 galip ayrılmaya başararak, RGN'in Yarı Final'deki rakibi oldu.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.