0
21 Kasım 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IEM Oakland’da Şampiyon NiP!

Amerika'nın Oakland şehrinde gerçekleştirilen Intel Extreme Masters Season 11 CS:GO etkinliği, hafta sonu oynanan karşılaşmalar sonrasında tamamlandı.

SK Gaming ile Ninjas in Pyjamas'ın karşı karşıya geldiği Final'de NiP, rakibini 2-1'lik skorla devirmeyi başardı ve şampiyonluğa ulaştı.

B grubunda yer alan Ninjas in Pyjamas ekibi, üç galibiyet ve iki yenilgi ile beraber grubu üçüncü sırada bitirdi ve Çeyrek Finaller'e yükseldi.

A grubu ikincisi Immortals ile eşleşen NiP, rakibini 2-0 ile geçerek Yarı Final'e yükseldi. Yarı Final'de kendi grubunda yer alan ve lider olarak tamamlayan FaZe Clan'ı da 2-1 ile deviren NiP, Final'e kalma başarısı gösterdi.

NiP'nin Final'deki rakibi kendi grubunda yer alan ve ikinci sırada tamamlayan SK Gaming oldu. SK Gaming Çeyrek Final'de A grubu üçüncüsü G2 Esports'u 2-1 ile, Yarı Final'de A grubu lideri Astralis'i 2-0 ile geçip Final'e yükselmişti.

Final serisine Train haritasını 16-4'lük skorla SK Gaming kazanarak başlasa da,  NiP Cache ve Cobblestone haritalarını 16-14'lük skorlarla almayı başardı ve şampiyonluğa uzandı.

NiP, bu şampiyonlukla birlikte $128.000'lık ödülün de sahibi oldu.

IEM Oakland 2016

IEM Oakland 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.