0
09 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IMAY Destek Oyuncusu Road Ceza Aldı!

League of Legends Worlds 2016 katılımcılarından IMAY'in destek rolünde yer alan Hankil “Road” Yoon, turnuva hazırlık sürecinde Kore sunucularında sergilediği ırkçı davranışlar sonucu Riot Games tarafından cezalandırıldı.

Oyuncuların profesyonel olurken imzaladıkları sözleşme gereği ırkçı davranışlarda bulunması yasak. Riot Games'e yapılan raporlamalar sonucunda Road, Amerika'daki son altmış maçın beşinde, Kore sunucusundaki son yüz altmış sekiz karşılaşmanın yirmi ikisinde oyuncular tarafından raporlandığı tespit edildi.

Bu raporlamaların çoğunda ırkçı davranışlarda bulunduğu tespit edilen oyuncuya Riot Games, $2000 para cezasının yanı sıra bir maçlık da men cezası verdi. Bu sebeple Road, yarın sabaha karşı oynanacak olan I May ile Flash Wolves karşılaşmasında vadiye çıkamayacak ve I May, yedek oyuncuları ile oynamak zorunda kalacak.

Hankil “Road” Yoon

Hankil “Road” Yoon
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.