0
21 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Immortals, Challenger Series İçin Alt Takım Mı Kuruyor?

Kuzey Amerika LCS kış mevsimi normal sezonunda yalnızca tek yenilgi alarak lider tamamlayan ancak Yarı Final'de TSM'e 3-0 kaybederek sezonu üçüncü bitiren Immortals, bir alt lig olan Challenger Series için alt takım kurma düşüncesinde olabilir.

Sezon boyunca gösterdikleri performans ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan takımın, LCS veteranlarından Diego “Quas” Ruiz ile yaptıkları konuşma redditte sızdırıldı. Ses kaydı, iddiaya göre geçtiğimiz sene Team Liquid'in üst koridorunda oynayan ve sezon sonu emekliye ayrılan Quas ile Immortals CEO'su Noah Whinston arasında geçmekte ve Challenger Series için bir takım kurma planını görüşülmekte.

Görüşmede yer alan Immortals CEO'su Noah Whinston, Quas ile yaptığı görüşmede onunla sözleşme imzalamak ve kardeş takım kurmak istediklerini belirtiyor. Ayrıca Whinston, Kuzey Amerika'da bulunma statüsüne sahip oyuncular olan Unicorns of Love oyuncuları Pierre “Steelback” Medjaldi ve Hampus "Fox" Myhre'in yanı sıra iyi bir ormancı olarak gördüğü Lucas “Santorin” Larsen ile yakın temasta olduklarını anlatıyor. Üst koridor için de Quas'a kendisini düşündüğünü açıklıyor. Bunun yanı sıra Challenger Series takımının Immortals takımı ile maçlar atarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacağını, aynı zamanda CS'te şampiyonluk kazanılarak, iyi bir para kazanabileceklerinden bahsediyor.

Günün ilerleyen saatlerinde ise Immortals, Reddit'te yaptığı açıklamada bu düşüncelerinden vazgeçtiğini belirtti. Yapılan görüşmenin sızdırılmasından sonra konuya dahil olan Immortals'ın yaptığı açıklamada, şuan takımın ilk düşünesinin Yaz sezonuna kendilerini hazırlamak olduğunu, yeni sezonda uygulanacak olan sisteme adapte olmaları gerektiği ve şuan için yapılanmayı bölerek farklı işlere ayıracak vakitlerinin bulunmadığını açıkladı.

Immortals, kardeş takım planlamasını düşünen ilk takım değil. Cloud9 da aynı yapılanmaya gitme düşüncesinde. Özellikle bu sezon uygulanacak olan sezon maçlarının üç maç üzerinden oynanacak olması nedeniyle, takımlar kadro derinliği sağlama peşinde. Tabi CS takımlarında yer alan oyuncuların tecrübeleri ve yeteneleri LCS seviyeside olmayabilir. Ancak Noah Whinston'ın yaptığı görüşmede tercih etmeyi düşündüğü oyuncuların hepsi LCS patentli olması takımın kadro derinliği kazanmasının yanı sıra, alt ligde de iddialı bir takım olacakları görüşüne yer veriliyordu. Ancak sunulan şartlar daha düşük olduğu için ücret olarak kabul görmemiş de olabilir.

Tabi Challenger Series'te de şampiyon olmak eskisi kadar kolay bir durum değil. Bunun garantisi de yok. Bir çok oyuncu ve takım kendini geliştirip bu arenaya dahil olma peşinde. Zaten Apex Gaming bunu kanıtlayarak Team Dragon Knight ve Team Dignitas'ı saf dışı bırakmayı başarıp LCS'e katılan takım oldu.

Bakalım Immortals'ın gerçekten bu düşüncesine son mu verdi, yoksa bu sefer daha gizli bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam edecek mi, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Immortals

Immortals
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.